Foto: DAP

Nostiprina 300 m garu piekrastes kāpu posmu 0

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) iniciatīvā “Daru labu dabai” pabeigusi kāpu stiprināšanu 300 metrus garā posmā Gausajā jūdzē, Engures novada Lapmežciema pagastā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Kāpu stiprināšanas talkas Gausajā jūdzē noritēja visu rudeni, un tajās iesaistījās gan vietējie, gan brīvprātīgie no visas Latvijas.

Krasta zoņas nostiprināšana
Foto: DAP
CITI ŠOBRĪD LASA

Papildus Engures novada piekrastē 3 hektāru platībā atjaunotas arī pelēkās kāpas, apsaimniekoti piejūras zālāji, atbrīvojot teritoriju no tādām invazīvajām sugām kā krokainā roze, teritorijā izretināti arī vecie kārklu krūmi un blīvais priežu apaugums.

“Lai arī sākotnēji varētu šķist, ka vislabākās „zāles” dabas ārstēšanā ir cilvēka neiejaukšanās, tomēr tam jau ir stipri par vēlu. Cilvēks ir iejaucies, tādās dabas teritorijās kā piekrastes kāpas ienesot invazīvās augu sugas, metot tajās sadzīves un bioloģiskos atkritumus vai vienkārši izbradājot tās. Patlaban vienīgi varam vērst to visu par labu,” skaidro pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Viņš uzsver, ka jo īpaši būtiski šie dabas apsaimniekošanas darbi ir tādēļ, ka gan pelēkās kāpas, gan priekškāpas ir kāpu veidi, kas mūsdienās sastopami aizvien retāk un mazākās platībās.

“Visa piekraste kopumā ir dabiska ekosistēma, kas nodrošina mums dažādus pakalpojumus, piemēram, aizsardzību pret eroziju un katastrofām, nodrošina dzīvotnes sugām un bioloģisko daudzveidību, sniedz mums atpūtas un veselības veicināšanas iespējas, estētisko iedvesmu, kā arī pārtiku un izejvielas,” uzsver K. Lapiņš.

Kāpu stiprināšana un biotopu apsaimniekošanā sadarbībā ar pārvaldi iesaistījās Lapmežciema pagasta pārvalde projektā “Rīgas jūras līča piekrastes un Kaņiera ezera biotopu apsaimniekošana un infrastruktūras izveide Engures novada teritorijā”.

Septiņu hektāru platībā veikta arī niedrāja fragmentācija vienā no populārākajiem Ķemeru Nacionālā parka tūrisma objektiem – Kaņiera ezerā.

Atpūtnieku ērtībām attīrīta arī ezera peldvieta Lapmežciemā pie Starpiņupes. Papildus dabas saglabāšanas aktivitātēm teritorijas atbrīvotas arī no atkritumiem, ko atstāj atpūtnieki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.