Foto – youtube.com

“Nozare ir bedrē un šobrīd nezinu, kā pēc pandēmijas no tās izkļūsim,” problēmas izceļ Bukums 0

Ko divu gadu pandēmijā darīja mūziķis Jānis Bukums?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Lasīt citas ziņas

“Rakstu daudz dzeju un metu miskastē, kaut kādu mūziku rakstām un imitējam darbību. Es kaut kā saņēmos pagājušajā gadā vēl sarunāju, domāju pabraukšu pa Latviju akustiskos koncertus spēlēt, lai cilvēkiem prieciņš, pieliku pilnu oktobri un pēc divām dienām izziņoja mājsēdi.

Nu grūti, ļoti, ļoti grūti, principā industrija tik ļoti izravēta, muzikanti kaut kā mēģina izdzīvot, daļa ir aizbraukusi prom un visbriesmīgākais, ka industrijā pazuduši ne tikai mākslinieki, bet liela daļa tehnisko darbinieku, pie tam ļoti specifiskās profesijās, ko var apgūt tikai ar pieredzi, daudzus gadus strādājot,” TV24 raidījumā “Preses klubs” stāsta Jānis Bukums, mūziķis, Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Labākie tehniskie darbinieki šādās specifiskās nozarēs Skandināvijā esot maz un visi, kā Bukums saka, rotē no viena pasākuma uz otru.

“Principā liela daļa šo labo meistari ir ārzemēs, jo Norvēģija un citas valstis viņus momentāli pārpērk un mums nozarē tagad ir liels caurums, kad īsti nav skaidrs, kā no tās bedres, kad viss būs atļauts, tikt ārā.

Mākslinieki, kuri nodarbojās ar mūziku profesionāli, ir pārprofilējušies, jo nevar divus gadus mājās pasēdēt un nepelnīt naudu,” Latvijas Rokmūzikas asociācijas prezidents skaidro.

Viņš pateicas Kultūras ministrijai, kas centās māksliniekus atbalstīt, bet realitātē ar to nepietika, lai saglabātu nozari pirms pandēmijas līmenī.

SAISTĪTIE RAKSTI