Ekonomika
Bizness

“Olainfarm” mantinieču vairākums atklāj nepatīkamu starpgadījumu0


Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums).
Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums).
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, kas ir V. Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas māte un dabiskā aizbildne (kopā – mantinieču vairākums), aicina akciju sabiedrības “Olainfarm” koncernā ietilpstošo uzņēmumu valdes nesadarboties ar reideriem.

Proti, abas aicina “Olainfarm” meitas uzņēmumu SIA “Latvijas Aptieka”, SIA “Silvanols” un citu uzņēmumu valdes būt krietniem un atbildīgiem uzņēmumu saimniekiem un pieņemt tikai saimnieciski izdevīgus lēmumus šo uzņēmumu patiesajās interesēs.

N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze aicina šo uzņēmumu valdes atturēties no sadarbības ar personām ar noziedzīgiem mērķiem, kas pārņēmuši AS “Olainfarm” pašreizējo padomi.

“Šajā kontekstā vēlamies atgādināt par valdes atbildību Latvijas Republikas likumu priekšā par tās veikto darbību,” norāda N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze.

Milana Beļeviča, kas ir AS “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” pašreizējā valdes locekle, vakar, 8. janvārī, ieradās SIA “Olmafarm” juridiskajā adresē AS “Olainfarm”, bet netika ielaista tās teritorijā.

Kā iemeslu neielaist SIA “Olmafarm” valdes locekli viņas darba vietā “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs norādīja esošās uzņēmuma AS “Olainfarm” padomes rīkojumu.

Tas nepārprotami norāda, ka pretēji Latvijas Republikas Komerclikumam un labas korporatīvās pārvaldības principiem, uzņēmumu vada tā padome, nevis valde.

Ņemot vērā reideru vēlmi minētos uzņēmumus izsaimniekot, N. Saveļjeva un S. Baldere-Sildedze ļoti uzmanīgi sekos līdzi jebkurai rīcībai un nepieciešamības gadījumā vērsīsies tiesībsargājošajās institūcijās par ikvienu noziedzīgu vai prettiesisku rīcību, kas būs tikusi īstenota pretēji AS “Olainfarm” interesēm līdz ārkārtas akcionāru sapulces norisei.

Saistītie raksti

Vienlaikus viņas aicina AS “Olainfarm” atturēties no publiskiem paziņojumiem, kāda viena akcionāra un to personu interesēs, kuri vēlās piesavināties “Olainfarm” akcijas.

Tā tas tika darīts šī gada 7. janvārī, komentējot notikumus “Olainfarm” lielākajā akcionārā SIA “Olmafarm” – arī šāda rīcība ir pretrunā ar labas korporatīvās pārvaldības standartiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
5 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 7 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
4 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
1 stunda