Ekonomika
Bizness

“Olainfarm” mantinieces atklāj nelikumību hronoloģiju un vēršas tiesībsargājošajās iestādēs0


Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva (no kreisās) un zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valērija Maligina mantiniece Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze, meitas Annas Emīlijas māte un dabiskā aizbildne, 7. janvārī nosūtījusi paziņojumu “Olainfarm” valdei nekavējoties sasaukt ārkārtas akcionāru sapulci, lai veiktu izmaiņas padomes sastāvā.

AS “Olainfarm” līdzšinējā padome – īpaši Irina Maligina, Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, ir zaudējuši uzņēmuma akcionāru vairākuma uzticību.

Izdevās novērst iespējamas noziedzīgas (prettiesiskas) darbības

Līdzmantinieku vairākuma lēmums, 2. janvārī mainot SIA “Olmafarm” valdi, kā vienīgo valdes locekli ieceļot Milanu Beļeviču, ļāva novērst AS “Olainfarm” akciju nonākšanu tādu personu rokās, kurām uz tām nav tiesības.

SIA “Olmafarm” iepriekšējā valdes locekle I. Maligina bija iesniegusi reģistrācijai Uzņēmumu Reģistrā jaunas kapitālsabiedrības SIA “Olfchem” dibināšanas lēmumu, ieguldot tajā visu SIA “Olmafarm” piederošo mantu.

Proti, AS “Olainfarm” akcijas, kas tika novērtētas 59 684 000 (piecdesmit deviņi miljoni seši simti astoņdesmit četri tūkstoši) eiro vērtībā.

Turklāt SIA “Olfchem” valdē bija paredzēts iecelt Irinu Maliginu un ar AS “Olainfarm” padomes locekļu Pāvela Rebenoka un Mārtiņa Krieķa faktiskos dzīvesbiedrus (saistītas personas) – Ingus Balandinu un Žaneti Eihmani, kas ir acīmredzams mēģinājums pārņemt kontroli pār AS “Olainfarm”.

Statūtos tika paredzēts, ka valdes locekļiem katram atsevišķi ir paraksta tiesības.

Šāda Irinas Maliginas rīcība nonāk acīmredzamā pretrunā ar Valērija Maligina testamentu, ar kuru viņš visu savu mantu ir novēlējis trim meitām, nevis vienai – vecākajai meitai, kura nozīmīgu mantojuma daļu bija iecerējusi nodot trešo personu pārvaldībā.

Šāda rīcība pavērtu iespējas potenciālajiem reideriem, kam nepieder AS “Olainfarm” akcijas, netraucēti izlaupīt SIA “Olmafarm” piederīgās AS “Olainfarm” akcijas.

Notikumu hronoloģija

Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze atgādina, ka kopš 2018. gada 4. septembra, viena no mantiniecēm, Irina Maligina, ar viltu noorganizēja un veica profesionāli strādājošas padomes atcelšanu, un jaunas, kuras sastāvā ir cilvēki ar apšaubāmu reputāciju, iecelšanu.

Tas radījis aizdomas par organizētas grupas darbību ar mērķi izsaimniekot AS “Olainfarm”, kas šobrīd ir apstiprinājies.

Kā potenciālās noziedzīgās darbības instruments tika izmantots AS “Olainfarm” lielākais akcionārs SIA “Olmafarm” (kontrolē 42,56 % no “Olainfarm” akcijām), kas saskaņā ar mantojumu pieder vienādās daļās visām trim mantiniecēm.

Izmantojot savu mantojuma aizgādnes statusu, dažas dienas pirms mantojuma apliecību saņemšanas, tā brīža SIA “Olmafarm” valdes locekle Irina Maligina veica izmaiņas “Olmafarm” statūtos.

Tajos iekļauts punkts, kas paredz – jebkurš jautājums “Olmafarm” dalībnieku sapulcē skaitās pieņemts, ja par to nodotas ne mazāk kā trīs ceturtdaļas jeb 75 % no sabiedrības balsstiesīgā kapitāla balsīm.

Šādi, prettiesiski un pretēji pārējo mantinieču interesēm rīkojoties, I. Maligina nobloķēja pārējo dalībnieču iespēju viņu atcelt no valdes.

I. Maligina kā vienīgā SIA “Olmafarm” valdes locekle 4. septembrī ar savu balsojumu nodrošināja un arī panāca līdzšinējās AS “Olainfarm” padomes iecelšanu, kā arī 22.novembrī notikušajā akcionāru sapulcē lēmuma pieņemšanu par tās saglabāšanu, neskatoties uz to, ka padome ir nepilnā sastāvā.

Latvijas Uzņēmu reģistra pieņemtais lēmums reģistrēt jauno SIA “Olmafarm” valdi Milanas Beļevičas personā ir likumīgs, atbilstošs Civillikumam un Komerclikumam.

Kā arī tas atbilst Uzņēmuma reģistra konsultatīvās padomes (sastāv no vadošiem un autoritatīviem Latvijas civiltiesību speciālistiem – Latvijas Republikas Komerclikuma autoriem) secinājumam, ka atbilstoši Civillikuma 716.panta otrajai daļai nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību nosaka līdzmantinieku vairākums ar savu lēmumu.

Saistītie raksti
Līdzmantinieku vairākums pamatkapitāla daļas var pārvaldīt tieši bez kopīgā pārstāvja iecelšanas.

Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze par notikušajiem pārkāpumiem ir vērsušās ar iesniegumiem tiesībsargājošajās institūcijās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
6 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Esmu pieņēmusi lēmumu daļu savu darbu iznīcināt!” Pazīstamā tēlniece Olga Šilova skaidro, kāpēc tā rīkosies
Intervija 40 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
2 stundas