Latvijā
Politika

Pabriks: Bruņotie spēki būs gatavi šaut pa jebkuru ienaidnieku, kas pārkāps nacionālās robežas3


Artis Pabriks
Artis Pabriks
Foto: LETA

Latvijas bruņotie spēki būs gatavi šaut pa jebkuru ienaidnieku, kas pārkāps mūsu nacionālās robežas, šodien ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Politiķis akcentēja, ka drošības jomā tālāk jāstrādā gan iekšpolitiskā, gan ārpolitiskā līmenī. “Mums jāparāda gan pašiem sev, gan mūsu jaunajai paaudzei, gan arī tiem, kas no ārpuses mūs vērtē, ka Latvijas valsti mēs esam gatavi aizsargāt, aizstāvēt, un Latvijas bruņotie spēki ir tie, kas nekad neļaus pāriet Latvijas robežu tā, kā tas notika 1940.gadā,” akcentēja Pabriks.

“Jebkuram Latvijas ienaidniekam, jebkuram oponentam ir jāzina, ka mēs būsim gatavi šaut pa jebkuru, kas pārkāps mūsu nacionālās robežas,” akcentēja aizsardzības ministrs, paužot pateicību par to, ka Latvijā ir apmēram 1700 cilvēku liels NATO spēku kontingents. Politiķis solīja, ka tiks strādāts, lai alianses karavīri šeit būtu pastāvīgi.

Pabriks arī vērsa uzmanību Krievijas “dažādu dienestu un politiskās aprindu” iesaistei vairāku agresīvu darbību veikšanā pasaulē.

Kā ziņots, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) šodien ārlietu debatēs norādīja, ka Latvija turpinās iestāties par vienotu un drošu ES, stiprināt transatlantiskās attiecības, kā arī valsts iekšējo un ārējo drošību.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt valsts uzņēmējus, lai sekmētu jaunu tirgu apguvi un ārvalstu investīciju piesaisti. Tāpat Latvija stiprinās saikni ar tautiešiem ārvalstīs, piebilda politiķis.

Ārlietu ministra ikgadējais ziņojums, ar ko šodien tika iepazīstināti deputāti, sastāv no ievada, nobeiguma un piecām nodaļām, tajā skaitā “Mūsdienu pasaules izaicinājumi”, “Latvija Eiropā”, “Transatlantiskās attiecības un drošība”, “Latvijas ekonomiskās konkurētspējas stiprināšana” un “Sadarbība ar tautiešiem ārvalstīs un konsulārais darbs”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.