Pabriks par robežas maiņu Baltijas jūrā: “Krievija pašaik testē mūsu reakciju” 137

“Krievija ir pateikusi, ka tai ir potenciāls eskalācijai. Un Krievijas ziņa, manuprāt, Rietumiem šajā vispārējā eskalācijas kontekstā ir ļoti vienkārša: mēs no jums nebaidāmies, mēs darīsim, kā mēs gribam, un, ja mēs gribēsim, mēs pārskatīsim šīs robežas un paskatīsimies, ko jūs darīsiet?” tā TV24 raidījumā “Globuss” sacīja politikas zinātņu doktors, bijušais aizsardzības un  ārlietu ministrs Artis Pabriks, komentējot izskanējušo ziņu, ka varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Lasīt citas ziņas

“Vai lietuvieši sūtīs savu karakuģi, kā piemēram, to darīja filipīnieši pret Ķīnu? Vai somi to sūtīs, vai NATO iesaistīsies? Viņi pašlaik testē mūsu reakciju,” turpināja teikt Pabriks, analizējot Krievijas paziņojumu. “Jo mēs esam valsts, kas pieturas pie konvencijām, kā mums Ārlietu ministrija saka. Mēs zinām, ka šādus jautājumus risina divpusēji. Šeit vēl Krievija paziņoja par to, ka tā šo punktu varētu pārskatīt, bet pateica arī to, ka būs kaut kāda sabiedriskā aptauja vai kas tamlīdzīgs par šo,” piebilda bijušais ārlietu ministrs Pabriks.

“Bet kāpēc tas bija vajadzīgs? Tas bija vajadzīgs, lai šāda veida potenciālo eskalācijas jautājumu krievu sabiedrības un starptautiskās sabiedrības acīs legalizētu, leģitimizētu,” uzvēra Pabriks TV24 raidījumā “Globuss”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Portāls LA.LV jau 22.maijā vēstīja, ka Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, liecina valdības lēmuma projekts, kas publicēts juridisko aktu portālā.

Saskaņā ar šo Aizsardzības ministrijas sagatavoto dokumentu Krievija grasās pasludināt par saviem iekšējiem jūras ūdeņiem akvatorija daļu Somu līča austrumos, kā arī pie Karaļauču apgabala Baltijskas (Pillavas) un Zeļenogradskas (Krancas) pilsētām.

Šim nolūkam tiks mainītas ģeogrāfiskās koordinātas punktiem, kuri nosaka izejas līniju stāvokli, no kurām tiek mērīti Krievijas teritoriālie jūras ūdeņi, kā arī pierobežas un salu zona.

Tāpat jau ziņots, ka Krievijas vēlme mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā var kļūt par
eskalējošu pasākumu, tā pēc Krievijas paziņojuma 22.maijā presei sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka pagaidām publiskajā telpā ir pieejamas neoficiālas ziņas, taču vajadzētu redzēt precīzāku un plašāku informāciju, tomēr pats fakts esot satraucošs. Prezidents uzsvēra, ka Latvijas Ārlietu ministrija ir saziņā ar sabiedrotajiem Lietuvā, Somijā, Ziemeļbaltijā.

Pilnu TV24 raidījumu “Globuss” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.