Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Krokodils. Ilustratīvs foto.

Palika vien “iešlūcenes upes malā”… Austrālijā krokodila vēderā uziet bezvēsts pazudušo makšķernieku 9

Kāda bezvēsts pazuduša austrālieša mirstīgās atliekas policija atrada ne kur citur, kā… krokodila vēderā. 65 gadus vecais Kevins Darmodijs pēdējo reizi tika redzēts makšķerējot pirms dažām dienām Kenedijbendā (Kennedy’s Bend), kas ir labi zināmā Austrālijas sālsūdens krokodilu dzīvesvietā attālā Kvīnslendas štata ziemeļu daļā, vēstīja britu medijs “BBC“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Pēc divu dienu ilgas teritorijas pārmeklēšanas policija nogalināja divus lielus krokodilus un vienā no tiem atrada cilvēka ķermeņa daļas. Policija paziņoja, ka Darmodijam tas bija “traģisks iznākums”. Tiks veikts oficiāls mirstīgo atlieku atpazīšanas process.

Darmodijs bija pieredzējis makšķernieks un labi pazīstams Keipjorkas kopienas loceklis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abi 4,1 metru un 2,8 metru garie krokodili tika nošauti pirmdien aptuveni 1,5 km attālumā no vietas, kur pazudušais makšķernieks pēdējo reizi tika manīts. Cilvēka mirstīgās atliekas tika atrastas tikai viena krokodila iekšpusē, taču dabas aizsardzības darbinieki uzskata, ka traģiskajā notikumā bijuši iesaistīti abi reptiļi.

Zvejnieki, kas tobrīd makšķerējuši kopā ar Darmodiju, uzbrukumu nav redzējuši, bet ziņoja, ka dzirdējuši, kā viņš kliedz, kam sekoja skaļš ūdens šļaksts.

“To izdzirdot es skrēju lejā uz krastu…, bet nebija nekādu pazīmju, tikai viņa iešļūcenes ūdenstilpnes malā un nekas cits,” žurnālam “Cape York Weekly” pastāstīja viņa draugs Džons Peiti.

Krokodili Austrālijas ziemeļos ir bieži sastopami, taču uzbrukumi cilvēkiem notiek salīdzinoši reti. Darmodija nāves gadījums ir trīspadsmitais Kvīnslendā kopš 1985. gada, kad tika uzsākta šāda uzskaite.

2021. gadā Kvīnslendas Hinčinbruka salā krokodils līdzīgos apstākļos nogalināja zvejnieku. Arī 2017. un 2016. gadā štata tālajos ziemeļos ir fiksēti krokodilu uzbrukumi cilvēkiem ar letālu iznākumu.

Kopš 1974. gadā tika aizliegtas krokodilu medības, Kvīnslendas krokodilu populācija ir atguvusies un tagad sākotnējo 5000 dzīvnieku vietā šeit mīt aptuveni 30 000.

Saskaņā ar 2019. gada ziņojumu vidēji 1,7 pieauguši krokodili dzīvo katrā apsekotajā upes kilometrā. Saskaņā ar Kvīnslendas pārvaldības programmu “problemātiskie krokodili”  tiek pārvietoti no teritorijām, kur tie apdraud sabiedrības drošību, uz citu dzīvotni, bet retos gadījumos tiek arī likvidēti, ziņoja “BBC”.

Reklāma
Reklāma

Šie skaitļi ir mazāki nekā Austrālijas Ziemeļteritorijā (NT), kur dzīvo pasaulē lielākā savvaļas krokodilu populācija – aptuveni 100 000 rāpuļu.

Neraugoties uz reklāmas kampaņām, kas aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem upju tuvumā, laika periodā pēc 2005. gada Austrālijas Ziemeļu teritorijā katru gadu tika uzskaitīti 1-2 krokodilu izraisīti nāves gadījumi, bet kopš 2018. gada uzbrukumi vairs nav atkārtojušies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.