Krišjānis Kariņš.
Krišjānis Kariņš.
Foto: Zane Bitere/LETA

Premjers: Panākta vienošanās par skolotāju atalgojumu, risinājums atbilst nozares interesēm 60

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) piektdien ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV) un Finanšu ministrijas pārstāvjiem pārrunājis pedagogu atalgojuma jautājumus, un panākta vienošanās par atalgojuma grafiku turpmākajiem trim gadiem, aģentūrai LETA pavēstīja premjera birojā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Lasīt citas ziņas
Grafiks paredz, ka no 2023.gada 1.septembra zemākā stundas likme ir 8,50 eiro, izņemot pirmsskolas pedagogus, kuru zemākā stundas likme tiek noteikta 7,75 eiro apmērā.

Paredzēts, ka pirmsskolas pedagogu stundas atalgojuma zemākā likme tiks izlīdzināta ar pārējo pedagogu zemāko vienas darba stundas likmi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilstoši pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafikam, zemākā mēneša darba algas likme, sākot ar 2023.gada 1.septembri, pedagogam ar darba slodzi 30 stundas nedēļā būs 1020 eiro, vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādes pedagogam, izglītības psihologaam, sociālajam pedagogam, skolotājam logopēdam, speciālajam pedagogam, pedagoga palīgam, izglītības iestādes koncertmeistaram ar darba slodzi 36 stundas nedēļā – 1224 eiro, savukārt pirmsskolas pedagogam ar 40 stundu darba slodzi – 1240 eiro.

Jautājums par papildus nepieciešamo finansējumu, lai nodrošinātu turpmāko darba samaksas pieaugumu no 2024.gada 1.janvāra tiks skatīts Ministru kabinetā likumprojekta “Par valsts budžetu kārtējam gadam un budžeta ietvaru nākamajiem gadiem” sagatavošanas procesā.

Ministru prezidents uzsver, ka panāktais risinājums atbilst izglītības nozares interesēm un ies roku rokā ar skolu tīkla sakārtošanu, kas ir visas valdības prioritāte.

Čakša informēs par panākto risinājumu Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjus, kā arī pirmdien, 17.aprīlī, to pārrunās ar valdību veidojošajiem politiskiem spēkiem.

Plānots, ka valdība par pedagogu atalgojuma grafiku lems otrdien, 18.aprīlī.

Kā vēstīts, LIZDA padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku.

Arodbiedrība iepriekš norādījusi, ka vairs nav gatava sarunām ar politiķiem – izlīgšanas sarunas vairs netiks organizētas, un laikā līdz streika datumam LIZDA precizēs dalībnieku skaitu gan protesta akcijā, gan streikā.

LIZDA nav apmierināta ar to, ka valdība nav pildījusi pedagogiem dotos solījumus, kā arī spēkā esošos normatīvos aktus. Tāpēc padome lēmusi rīkot trīs dienu streiku, kā arī protesta gājienu.

Patlaban plānots, ka pirmdien, 24.aprīlī, protesta dalībnieki gājienu sāks no arodbiedrību ēkas Bruņinieku ielā, apstāsies pie valdības ēkas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Saeimas un noslēgs ar sapulci Doma laukumā, kur plānots teikt uzrunas. Taču gājiena maršruts var tikt mainīts, saskaņojot to ar atbildīgajām institūcijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.