Vladimirs Putins un Sergejs Šoigu.
Vladimirs Putins un Sergejs Šoigu.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Par spīti sankcijām Francijas uzņēmums turpina apkalpot Putina un Šoigu lidmašīnas 41

Francijas uzņēmums PGA pēc Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā par spīti starptautiskajām sankcijām turpina apkalpot Krievijas diktatora Vladimira Putina, aizsardzības ministra Sergeja Šoigu un citu augstu amatpersonu lidmašīnas, ziņo Francijas laikraksts “Le Parisien”, kas atsaucas uz uzņēmuma bijušo augsta ranga menedžeri..

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

PGA, kas ir ASV kompānijas “Astronics” meitasuzņēmums, nodarbojas ar lidmašīnu elektroniskajām sistēmām. Pēc laikraksta avota sniegtās informācijas, kopš kara sākuma PGA ir saņēmis no četriem līdz pieciem miljoniem eiro par septiņu lidmašīnu tehnisko apkalpošanu Krievijā (no 300 000 līdz pusotram miljonam eiro par katru līgumu). Runa ir par Putina, Šoigu, Drošības padomes sekretāra vietnieka Dmitrija Medvedeva un Federālā drošības dienesta (FSB) lidmašīnām.

Uzņēmums nosūtījis aprīkojumu uz Maskavu caur Armēniju un kārtojis maksājumus caur Dubaiju, norādīja avots. Pēc viņa teiktā, piegādes veiktas slepeni konteineros kopā ar citu aprīkojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2023.gada decembrī, pēc avota teiktā, pasūtīts elektroniskais aprīkojums Putina lidmašīnai viena miljona eiro vērtībā, un piegādes bijušas paredzētas 2024.gadā. Kā norāda “Le Parisien”, avots par to zina, jo, pateicoties saviem sakariem profesionālajā vidē, viņš joprojām ir informēts par uzņēmuma biznesu.

Kādas tieši sistēmas PGA piegādājis Krievijas lidmašīnām, nav skaidrs. Uzņēmuma tīmekļa vietnē norādīts, ka tas piegādā sakaru un izklaides sistēmas, salona vadības un apgaismojuma sistēmas. Tīmekļa vietnē arī teikts, ka uzņēmuma klientu atbalsta biroji atrodas Francijā, ASV un Krievijā.

Izdevuma avots apgalvo, ka pēdējās dienās no PGA aizgājuši vairāki augsta līmeņa darbinieki, kas, pēc viņa domām, varētu liecināt, ka Francijas iestādes ir ieinteresējušās par uzņēmuma darbību Krievijā.

PGA neatbildēja uz “Le Parisien” jautājumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.