“Latvija Pirmajā vietā” – kongress.
“Latvija Pirmajā vietā” – kongress.
Publicitātes foto

Partijai “Latvija Pirmajā vietā” norisinājies kongress, kas veltīts vēlēšanām 52

Sestdienas pēcpusdienā konferenču hallē “Atta Centre” vairāk nekā 300 cilvēku pulcējās uz
partijas “Latvija Pirmajā vietā” 3. kongresu. Šis kongress bija veltīts tikai un vienīgi vēlēšanām, lai plašāks biedru skaits vēlreiz klātienē dzirdētu partijas nostāju svarīgākajos jautājumos un gūtu iedvesmu, tiekoties ar izvirzītajiem ministru kandidātiem.

Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd 30
Lasīt citas ziņas

Savā ievadrunā partijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers iezīmēja esošo situāciju, kurā atrodas mūsu valsts: cilvēki sašķelti, pamatoti nobijušies no tuvojošās ziemas, nekontrolēti augošajām cenām. Iespējams, vēl 100 tūkstoši gatavi aizbraukt. Bet līdz šim pie varas bijušajām partijām ir tikai viena atbilde – naudas aizņemšanās, lai “aizbāztu caurumus”. Vai arī solījumi bez finansiāla seguma, atbildību par izpildi uzliekot citiem, kuriem tāpat nav viegli, piemēram, pašvaldībām.

Ainars Šlesers “Latvija Pirmajā vietā” kongresā.
Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Neviens nedomā par to, kā valstij beidzot sākt pelnīt, bet gan tikai par to, kā saglabāt savus ierēdņu krēslus. Baidoties neiekļūt jaunajā Saeimā vispār, valdošās koalīcijas partijas ir uzsākušas kritizēt viena otru, cīnīties kā zirnekļi burkā, parādot zemu politiskās ētikas līmeni, jo iepriekšējos 4 gadus viņi ir sēdējuši vienā laivā un ir līdzatbildīgi par radušos situāciju. Par to, ka vairākām no šīm partijām iekļūšana jaunajā Saeimā būs problemātiska, signalizē arī tas, ka sarakstu pirmajās vietās atrodas cilvēki, kas personiski ir atbildīgi par to, ka kāda nozare – satiksme, medicīna, izglītība – nolaista “līdz kliņķim”. Linda Liepiņa, LPV kandidāte uz Saeimas priekšsēdētāja amatu, par to visiem atgādināja ar trāpīgo aktiera Edgara Liepiņa citātu: ”Ja mazu cilvēciņu iesēdina lielā krēslā, cilvēciņam nedraud nekas. Briesmas draud sabiedrībai.”

Par to, ko darīs “Latvija Pirmajā vietā”, uzņemoties vadīt valsti, Aināra Šlesera vēstījums ir ļoti skaidrs: “Savu programmu zinu no galvas; nav tādu jautājumu, uz kuriem neesmu gatavs atbildēt! Viens no pirmajiem darbiem būs gāzes, elektroenerģijas un degvielas cenu iesaldēšana, lai iedzīvotāji varētu plānot savu budžetu, bet uzņēmumi – pastāvēt un būt konkurētspējīgi. Pašreizējā valdība izmanto karadarbību Ukrainā, lai attaisnotu savu bezdarbību. Bet, piemēram, Polijā degvielas litrs maksā aptuveni 1.30 EUR, kamēr Latvijā – 1.80 EUR. Tāpēc ne visu var novelt uz ārējiem apstākļiem”.

“Latvijai Pirmajā vietā” ir konkrēts plāns attiecībā uz nodokļu sloga samazināšanu un nodokļu administrēšanas vienkāršošanu, par atbalstu ģimenēm ar bērniem, par taisnīgas izglītības sistēmas veidošanu. Pats galvenais – ir skaidrs, kā valstij beidzot sākt pelnīt, nevis aizņemties. Pat tradicionāli tērējošas nozares, tādas, kā izglītība, var kļūt par ienākumu avotu valstij. “Latvijai Pirmajā vietā” ir spēcīga topošo ministru un galveno Saeimas komisiju vadītāju komanda, ko pat konkurenti nekritizē, jo viņi ir profesionālā ziņā krietni pārāki par citu partiju izvirzītajiem, gandarīti atzīmēja A.Šlesers.

Kongresa turpmākajā gaitā katrs no topošajiem ministriem un komisiju vadītājiem īsi informēja par plāniem savā nozarē. Virsmērķis visiem plānotajiem darbiem ir viens – stipras, pārtikušas ģimenes, vienota tauta, kas veido iekšēji un ārēji stipru valsti. Līga Krapāne (kandidāte uz Kultūras ministra amatu): “Ģimene ir pasaules pamatu pamats, stūrakmens un pēdējais bastions!”. Ārlietu ministra amata kandidāte Šarlote Šulca norādīja uz faktiski neizmantotu resursu, par kuru gan tiek maksāts – Latvijas vēstniecībām. Tām ir jākļūst par valsts priekšposteņiem, kas vairo atpazīstamību, palīdz attīstīt eksportu un piesaistīt investīcijas. Ekonomikas ministra kandidāts Ralfs Nemiro ir gatavs lauzt jau ilgāku laiku valdījušo kārtību, kad “valsts kļuvusi par aizņemšanās mašīnu, bet cilvēki – par pabalstu lūdzējiem”. Finanšu ministra kandidāte Karīna Plaude, uzsverot, ka visa pamatā ir darbs, nevis veiksme, plāno radikālu nodokļu samazinājumu un virkni pasākumu, kas atjaunos tautas un uzņēmēju uzticēšanos varai. “Daudz ko var paveikt ar labo gribu, uzticēšanos cilvēkiem, brīvprātīgo kustību atbalstīšanu un esošo resursu racionālu izmantošanu”, uzskata Edmunds Zivtiņš, Iekšlietu ministra amata kandidāts. Apzinoties ielaistās problēmas vairumā nozaru – labklājībā, VARAM jomās, izglītībā un citās, ministru kandidāti tomēr ir optimisma pilni par to, ka viss izdosies. Īpaši, veidojot starpnozaru sadarbību. Vienkārši jāstrādā. Satiksmes ministra kandidāts Vilis Krištopans tā arī rezumēja savu teikto, citējot V.Čērčilu: “Nav laika gari runāt – jāiet strādāt!”

Par partijas nostāju sabiedrībai ļoti svarīgā – ārējās drošības – jautājumā skaidrību ieviesa Aizsardzības ministra kandidāts, pulkvedis Raimonds Rublovskis. “Mēs esam un būsim NATO. Aizsardzībai ir jāatvēl 2.3% no IKP, bet šī nauda jāizmanto racionāli. Nevis nesaprotamos iepirkumos iegādājoties dārgus pagājušā gadsimta lūžņus, bet gan veidojot skaitliski nelielus, 21.gs. atbilstošus profesionālus bruņotos spēkus. Uzsvaram jābūt uz pretgaisa aizsardzību, krasta apsardzi, speciālo operāciju spēkiem, izlūkošanu un kiberdrošību. Cieši sadarbojoties ar Zemessardzi un uzturot gatavībā rezervistus. Mēs neplānojam ilgstošu pozīciju karu ar simtreiz lielāku pretinieku. Tāpēc obligātais militārais dienests nav lietderīgs. Valstij jau nav pat kazarmu, kur šos jauniesauktos izvietot. Nav, ar ko viņus nodarbināt. Lai katram jaunietim būtu vajadzīgās pamatzināšanas, vērtīgāk ir ieviest obligāto militāro apmācību skolās un augstskolās”.

Kongresa nobeigumā ar degsmes pilnu uzstāšanos uz skatuves kāpa mācītājs Mārcis Jencītis, paša vārdiem sakot, vienīgais mācītājs kandidātu sarakstos. “Latvija Pirmajā vietā” ir partija ar sirdsapziņu. Ja sirdsapziņa būs tīra, tad Dievs būs ar mums un partija “Latvija Pirmajā vietā” būs pirmajā vietā. Un, ja partija “Latvija Pirmajā vietā” būs pirmajā vietā, tad mūsu valsts Latvija būs pirmajā vietā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt
Bijušais ASV sauszemes spēku komandieris brīdina: Baltijai jāgatavojas atvairīt agresoru vismaz divas nedēļas
Lasīt citas ziņas
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
TV24
Smiltēns: Pat tantei ar gurķu burku ir sava loma valsts aizsardzības mehānismā
Interneta lietotāju sašutumu izpelnījies sabiedrisko mediju portālā publicētais “Cūku komikss” par karu Ukrainā
Ukrainas tautas apņēmība un spēks turpina iedvesmot: Lielbritānijas karalis uzrunā ukraiņus
Edvarts Krusts pēc brauciena uz Ukrainu: Kad tev līdzās sprāgst lādiņš, pasaule kļūst apbrīnojami skaidra
21:40
Dārzs
Latviešu ēdienkarte nav iedomājama bez kartupeļiem. Kādas šķirnes ieteicamas mazdārziņiem?
21:15
VIDEO. Atkal satikušies pasaulē garākais vīrietis un īsākā sieviete
20:45
TV24
Vēsturnieks: Globāli sankcijas pret Krieviju ir kļūda – tagad viņi savu naudu vienkārši “groza” iekšienē
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
VIDEO. Atkal satikušies pasaulē garākais vīrietis un īsākā sieviete
Dārzs
Latviešu ēdienkarte nav iedomājama bez kartupeļiem. Kādas šķirnes ieteicamas mazdārziņiem?
VIDEO, FOTO. Rīgā pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāki simti cilvēku Ukrainas atbalstam
VIDEO. “Nopietni? Tas vispār ir legāli?” Soctīklotāji šokā par dzīvokli Ņujorkā, kas mēnesī izmaksā 1200 ASV dolārus
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt
Krāpnieki izplata viltotu Navaļnija vēstuli, lai izkrāptu cilvēkiem naudu
VIDEO. “Jūs sabojājat manu dzīvi vienas izpostītas dienas dēļ!” Pusaudzis, kurš izspēlēja negantu joku, laivotājus aplejot ar pienu, izjutis karmas garšu
“Neviens pasaulē neticēja, ka mēs izdzīvosim!” Sirskis pauž pārliecību, ka “gaisma uzvarēs tumsu”
Kokteilis
FOTO. Kokaīns, marihuāna un atkritumu tvertne, kas “skatās uz viņu”: princis Harijs pēc vaļsirdīgām atklāsmēm tagad saskaras ar nopietnām problēmām
Edvarts Krusts pēc brauciena uz Ukrainu: Kad tev līdzās sprāgst lādiņš, pasaule kļūst apbrīnojami skaidra
Navaļnija mirstīgās atliekas beidzot atdotas mātei
Viedoklis
Romāns Meļņiks: Ne jau pateicoties cītībai mācībās un iepriekšējos darbos sievietes tika amatos, bet spekulējot ar dzimumu
TV24
Rīgas lielākā atskurbtuve ir Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļa, un tas nav normāli
Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā
VIDEO. Varšavā pie Krievijas vēstnieka villas izber divas tonnas kūtsmēslu
TESTS: 10 jautājumi – cik daudz patiesībā tu zini par Ukrainu?
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd
Veselam
TOP 5 bīstami mīti par lieko svaru: tas rada liekos kilogramus, nevis palīdz no tiem atbrīvoties!
Latvijā naktī uz sestdienu no sliedēm nogājis vilciens ar Krievijas graudus transportējošiem vagoniem
Dārzs
Kuri ir tomātiem un gurķiem piemērotākie dēstu podiņi
Ekspertu padomi labu finanšu ieradumu veidošanai: 6 vienkārši soļi sirdsmieram
TV24
Plāno pārskatīt pabalstus un palielināt izmaksājamās summas. Kādi valsts pabalsti varētu tikt paaugstināti jau no nākamā gada?