Valsts prezidents Egils Levits un prezidenta kundze Andra Levite (no kreisās) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš  Latvijas Nacionālajā teātrī svinīgajā koncertā “Turpinājums. Mūsu balsis”, kas veltīts Saeimas simtgadei.
Valsts prezidents Egils Levits un prezidenta kundze Andra Levite (no kreisās) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijas Nacionālajā teātrī svinīgajā koncertā “Turpinājums. Mūsu balsis”, kas veltīts Saeimas simtgadei.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc ilga pārtraukuma parlamenta priekšgalā beidzot stājas bikšains cilvēks – Līcīša feļetons 16

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vācijā aizliedz “Waze” navigāciju pat līdzbraucējiem: kā tad atrast pareizo ceļu?
VIDEO. “Nevēlos sabojāt nevienam garastāvokli, bet…” Propagandiste teju raud, ka nav izdevies atstāt ukraiņus bez elektrības
Kam Latvijā maksā labu algu? Viss, kas ir zem 1000 eiro uz rokas, tiek uzskatīts par slikti apmaksātu darbu 118
Lasīt citas ziņas

Šodien pie Saeimas nama paredzēta liela pūļa saiešana ar parlamentāras iekārtas slavināšanu, gavilēm par ievēlētās tautas pārstāvības darba uzsākumu un noslēgumā – ar svētku uguņošanu. Jēkabielas garumā zem klajas debess sapulcētām masām tiks klāts galds plašām pusdienām ar skābu kāpostu zupu un čurkstinātām desiņām, ko dos jaunais Saeimas priekšsēdētājs.

Atzīmējams fakts, ka pēc ilga pārtraukuma parlamenta priekšgalā beidzot stājas bikšains cilvēks, aizslaukot nebūtībā gadu desmitiem pastāvējušo pūdera, lūpkrāsas un zeķbikšu režīmu, kad, likās, ugunīgās Solvitas, Lielās un baltās Ināras valdīšana nekad nebeigsies. Kurš vairs atceras tāltālo laikposmu, kad ūsainais Emsis aicināja uz vieglu ķirsi Sarkanajā glāzē!

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad sekos matriarhālās parlamentārās iekārtas demontāža, Saeima kļūs par Edvarda Smiltēna valstību. Tas ir pamatīgs kūlenis, īsta revolūcija dzimumu līdztiesībā, varai atgriežoties vājā dzimuma rokās, kad likumdošana, deputāti, prezidijs un darbinieki nonāk vīrieša uzraudzībā. Smiltēns jau apliecinājis, ka pildīs uzliktos amata pienākumus ar lielu sirsnību un vienkāršību, un jāvēl, lai Latvijas Reģionu apvienības vadītājam kontakts ar lauku cilvēkiem saglabātos tikpat ciešs, kā bijis.

Edvards pārņem noteikšanu valstī grūtā krīzes periodā. Tauta stipri cieš. Saskaņā ar pēdējām aptaujām 78 procenti respondentu atzinuši, ka izjūt finansiālo nedrošību, no tiem 60 procenti – arvien pieaugošo mājokļu uzturēšanas izdevumu dēļ. Cilvēki galvenokārt ir norūpējušies, ko likt krāšņu un kamīnu atplestās mutēs, lai sasildītos ziemas salā.

Jādomā, ka, uznākot bargiem mīnusiem, tiks noplēsti vecie šķūnīši un koka namiņi, nodedzinās autobusu pieturvietu, parku soliņus un kapsētu sēžamos, uguns aprīs piemājas dārzos augošos ķirškokus, ābeles un kastaņas, malkā sacirtīs galdus, krēslus, sētu zedeņus, Staķa stabiņus, apmēbelējumu un finierējumus.

Ņemot vērā, ka cena uz stipro alkoholu grandiozas inflācijas apstākļos nav mainījusies ne par mata tiesu, cilvēkiem šķitīs, ka daudz lētāka ir apsilde ar anīsa degvīnu, piparu rūgto, upeņu šņabi, “Stoli” vodku, “dzērvenīti” vai karstvīnu, nekā maksājot energouzņēmumiem par piegādāto siltumu.

Tā ir sociāla drāma, kad deviņās drēbju kārtās sačunčalojies seniors lieliem, apaļiem, lasāmbrillēm bruņotiem redzokļiem pie ieslēgta kalorifera bažīgi vēros energoskaitītāja griešanās ātrumu, kamēr ministrs, kam alga palielināta līdz griestiem par 42%, varēs pārvietoties dzīvoklī, tērpies vienās sporta biksītēs, daudz nebēdājot par “Rīgas siltuma” vai “Latvijas gāzes” atsūtītiem rēķiniem. Deputātiem un kabineta locekļiem netuvinoties tautai, darbaļaudīm iedibināsies priekšstats, ka mantīgā šķira, buržuji un valdība ir viens un tas pats.

Aizejošā valdība atstājusi valsti haosā, Valsts prezidents pavēloši prasa, lai jaunā premjerministra Krišjāņa Kariņa vadībā nākamais Ministru kabinets nebūtu tik stagnātiska iespaida veidojums. Tauta nepiedos tālāku atpalicību no Igaunijas un Lietuvas.

Tikmēr cilvēki ir nogurdināti no valsts nespējas finansēt ugunsdzēsējus, no policijas nepietiekamības un neprofesionalitātes, no aptumšojuma pilsētu ielās, kad nav droši uz gājēju pārejām, jo reti kuram pelēkā ģērbtam latvietim mugurā ir krāsains meksikāņu pončo vai atstarojošā veste. Lai pa tumsu nokļūtu mājās, nepieciešama pamatīga adrenalīna izdalīšanās.

Vecā valdība provocē uz to, ka ikvienam ir jāizkuļas no ķezas, kā nu katrs māk. Pilsoniskā sabiedrība atbild ar iesaistīšanos alternatīvas politikas veidošanā. Pilsētu iedzīvotāji, meklējot pašaizsardzības līdzekļus, pašrocīgi atjauno BUB – brīvprātīgo ugunsdzēsēju glābēju biedrības, organizē kārtības sargu dežūras un ielu patruļas, policijas detektīvu vietā uzņemas izmeklēt lietas, kas nospēra riteni, kas nozāģēja dižozolu, dibina ko līdzīgu Nacionālajai gvardei.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kārtības nodrošināšanā tiek aicināti vingri brašuļi ar izturīgu presīti, kuriem ir pa spēkam piecreiz pievilkties pie stieņa un nostiepties “līdaciņā”. Lai piesakās arī cilvēki, kas pārvalda džudo paņēmienus, karatē melnās jostas, austrumvācu aitu suņu saimnieki un jaunieši, kuru līdzdalība pilsoniskās aktivitātēs palīdzēs būt apmācītākiem un fiziski sagatavotākiem, iestājoties militārā klausībā.

Namsaimnieki, kas šo to saprot no būvēm, celtniecības speciālisti ar savām štrumentu kastēm dzīrušies nākt talkā demoralizētām valsts iestādēm vilkt dzeloņdrātis nepārkāpjamas sienas izbūvēšanā uz austrumu robežām. Jāpaiet vēl kādam laikam, līdz tiek pārvarēts vecās neprasmīgās valsts pārvaldes atstātais pagātnes mantojums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vācijā aizliedz “Waze” navigāciju pat līdzbraucējiem: kā tad atrast pareizo ceļu?
VIDEO. “Nevēlos sabojāt nevienam garastāvokli, bet…” Propagandiste teju raud, ka nav izdevies atstāt ukraiņus bez elektrības
Kam Latvijā maksā labu algu? Viss, kas ir zem 1000 eiro uz rokas, tiek uzskatīts par slikti apmaksātu darbu
2,41 promilē uzbrauc velosipēdistam. Šoferīte tādā reibumā, ka izsaukta vēl viena “ātro” brigāde” priekš viņas
Uz Saules atklāts jauns milzu caurums. Jau tuvākajās dienās Zemes iedzīvotāji izjutīs tā sekas
Lasīt citas ziņas
SVF apstiprina rekordlielu kredītu Ukrainai 15,6 miljardu dolāru apjomā
Nepārvaramais krievu šķērslis vārdā Bahmuta. Lielā kauja starp pēdējo impēriju un civilizēto pasauli vēl priekšā
Kad beidzot Latvijā sāks kursēt jaunie vilcieni? Ministrs pats regulāri zvanot “Pasažieru vilcienam” par šo
Skatītājs sašutis: kad skūteristi un velosipēdisti beigs braukt pa ietvi?
Cīņa par cīsiņiem – Latvijas olimpiskajā sporta saimē neapmierinātība par nespēju nozarei būt vienotai
22:09
Nīderlandes studenti: policija pārkāpj robežas, ir pārāk brutāli
21:38
Skatītājs sašutis: kad skūteristi un velosipēdisti beigs braukt pa ietvi?
21:06
“Slaktiņš Eiropas sirdī” – Klūniju ģimenes izveidotā juristu komanda izmeklē Krievijas noziegumus Ukrainā
VIDEO. Čārlzs III dažu minūšu laikā ieguvis tūkstošiem vāciešu simpātiju: ko Lielbritānijas karalis izdarīja, viesojoties Vācijā?
Krievi ar atklātu nepatiku pērk ķīniešu automašīnas pēc Rietumu zīmolu aiziešanas
Sākusies sezona: Jūrmalā no 1.aprīļa atkal iekasēs maksu par iebraukšanu Jūrmalā
2,41 promilē uzbrauc velosipēdistam. Šoferīte tādā reibumā, ka izsaukta vēl viena “ātro” brigāde” priekš viņas
Levits: Rietumvalstis mācījušās no kļūdām attiecībā uz Krieviju
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
Trīs pazīmes, ka bērnam ir par maz fizisko aktivitāšu – to var pamanīt arī ikdienišķās sadzīves situācijās
“Nevar izslēgt, ka Putins vēlas uzbrukt Kijivai no Baltkrievijas teritorijas,” Slaidiņš par notikumiem frontē
Ukraiņi veido pirmās pasaulē bezpilota lidaparātu rotas – tas ir diezgan nopietns spēks
Lukašenko paziņo par gatavību uzņemt arī Krievijas stratēģiskos kodolieročus
Biļešu un koru kari nerimst. Gatavošanās darbi daudzās jomās nenorit tik gludi, kā gribētos
Rīgas vicemērs Ratnieks: Uzvaras parkam jāatgūst sava vēsturiskā nozīme
“Latvija ir valsts, kur daudz lieto alkoholu… Narkologiem dīkstāves nav nevienu brīdi,” tā narkologs Mārtiņš Ennītis
“Neviens nesaslims no tā, ka nevarēs lasīt subtitrus krievu valodā,” rektore uzskata, ka jābeidz auklēties
Nekādā gadījumā šodien nedod solījumus, kurus tu nespēsi izpildīt! Horoskopi 1.aprīlim
FOTO. Kā jauna meitene – īsos šortiņos un zīdainīti rokās: Galkins publicē Pugačovas foto un pārsteidz fanus
VIDEO. Ukrainas artilērija medī krievu haubices cīņā par Bahmutu
31. marts – Azerbaidžānas iedzīvotāju genocīda diena
Vācijā aizliedz “Waze” navigāciju pat līdzbraucējiem: kā tad atrast pareizo ceļu?
TEKSTA TIEŠRAIDE. Karš Ukrainā. Zelenskis uzsver, ka nekad nepiedos Bučas okupāciju un tur pastrādātos noziegumus
FOTO. Kinozvaigzne Paltrova tiesā par negadījumu slēpošanas kūrortā attaisnota. Tiesas sēdes beigās aktrise izdarījusi ko neparastu
Viena no krāšņākajām ziedošajām rotām dārzā pavasarī – burvjulazdas. Kas tā ir un kā to kopt?
Baziliks ēdienā – kā punktiņš uz i: plus 3 gardas receptes!