Pasaules čempionāts hokejā Latvija:Kanāda
Foto Edijs Pālēns/ LETA

Pasaules hokeja čempionāta finālā Kanāda pievienojas Somijai 0

Kanādas hokejisti sestdien pasaules čempionātā Tamperē finālā pievienojās Somijas izlasei.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Kanāda pieveica Čehiju ar 6:1 (1:1, 3:0, 2:0).

Vadībā Čehija izvirzījās astotajā minūtē vairākumā, kad Davids Krejči ieslidoja zonā un ar metienu tālajā stūrī no labā iemetiena apļa panāca 1:0.

Izlīdzinājumu 33 sekundes pirms pārtraukuma panāca Dilans Kazenss, bet vadībā kanādieši izvirzījās 28.minūtē vairākumā, kad pēc Kenta Džonsona piespēles uz vārtu priekšu eleganti ripu apstrādāja un vārtsargam Karelam Vejmelkam starp kājsargiem raidīja Edams Laurijs – 2:1.

Pēc 81 sekundes 3:1 no vārtu priekšas, raidot vārtsarga atvairīto ripu vārtos, panāca Džonsons, piespiežot Čehijas izlasi ņemt pusminūtes pārtraukumu.

31.minūtē vēlreiz vairākumu izmantoja Kanāda, tālajā augšējā vārtu stūrī ripu no labās laukuma puses raidot Metam Barzalam – 4:1.

44.minūtē situācija Čehijai kļuva katastrofāla, jo piektos vārtus Kanādai guva Kouls Silidžers – 5:1.

47.minūtē Davids Pastrņāks Čehijas labā nerealizēja soda metienu.

53.minūtē no vārtu priekšas no neērtās puses ripu čehu vārtu kreisajā augšējā stūrī iemeta Kazenss, panākot 6:1.

Vārtu guvumu apstrīdēja Čehijas izlase, uzskatot, ka pirms tam bijusi aizmugure. Video atkārtojumā tas neapstiprinājās, un Čehija par to nopelnīja divas soda minūtes.

Čehija grupu turnīrā ar 13 punktiem un četrām uzvarām ieņēma trešo vietu B grupā, bet Kanāda, piekāpjoties Šveicei un Dānijai, ar 15 punktiem arī ieņēma trešo vietu A grupā.

Pusfinālā čehi stājās pretī Vācijai, uzvarot ar 4:1, kamēr kanādieši noslēdzošajā trešdaļā atspēlēja trīs vārtu deficītu un pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Zviedriju.

Abas komandas pēdējo reizi tikās pasaules čempionātā 2019.gadā, kad ar rezultātu 5:1 pie panākuma tika Kanādas hokejisti.

Jau ziņots, ka pirmajā pusfinālā Somija ar 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) pieveica ASV hokejistus.

Fināls un spēle par trešo vietu notiks svētdien.

Latvijas valstsvienība B grupā Tamperē ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs ieņēma piekto vietu, finišējot desmitajā vietā čempionātā un izslēgšanas cīņās neiekļūstot.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.

Hokeja čempionātam veltītajā LETA sadaļā (“http://www.leta.lv/hockey”) pieejama jaunākā informācija ne tikai par Latvijas hokeja izlases gaitām un panākumiem, bet arī citu komandu rezultātiem un čempionāta aktualitātēm.