Foto LETA

Pašvaldības nevēlas mainīt teritoriālo iedalījumu 0

Saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) veikto aptauju, vairums reģiona pašvaldību – 96% – atbalsta šī brīža valsts administratīvi teritoriālo iedalījumu piecos plānošanas reģionos un neredz pamatojumu nepieciešamībai mainīt līdzšinējo teritoriālo iedalījumu uz 16 sadarbības teritoriju izveidi, apšaubot tā priekšrocības.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Lasīt citas ziņas

Aptauja tika veikta, publiski aktualizējoties diskusijai par 16 sadarbības teritoriju izveidi.

80% Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību atzina, ka neatbalsta šādu publiski izskanējušu priekšlikumu par teritoriālā iedalījuma maiņu uz 16 sadarbības teritorijām. Tikai 8% pašvaldību apsver iespēju šādu modeli atbalstīt. Lielākoties pašvaldības norādīja, ka būtībā nesaskata priekšrocības šādam modelim, izņemot administrācijas izdevumu optimizāciju. Kā galveno šķērsli modeļa izvērtēšanai pašvaldības min akūtu informācijas trūkumu par modeļa būtību, kā tas darbosies un cik liederīgi būtu mainīt esošo modeli.

CITI ŠOBRĪD LASA

72% pašvaldību ir pārliecinātas, ka 16 sadarbības teritoriju ieviešana neveicinās novada izaugsmi. Tikai 8% respondentu saskata potenciālu šim modelim. Pārējiem respondentiem šo jautājumu šobrīd pie plašākas informācijas neesamības ir grūti komentēt.

Tikai 4% aptaujāto pašvaldību atzina, ka tās neatbalsta šī brīža valsts administratīvi teritoriālo iedalījumu. Savukārt vairāk nekā 80% uzskata, ka būtu nepieciešams saglabāt esošo iedalījumu piecos plānošanas reģionos.

Aptaujā piedalījās 25 Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji. Tā norisinājās 2016.gada novembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.