Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Pašvaldības prasa nodrošināt elastību energoresursu sadārdzinājuma kompensāciju izmaksāšanai iedzīvotājiem 3

Rīgas un Pierīgas pašvaldības prasa nodrošināt elastību energoresursu sadārdzinājuma kompensāciju izmaksāšanai iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienībā “Rīgas Metropole”.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V) aicina jau pašlaik valstij nodrošināt elastību atbalsta administrēšanā, lai neveidotos situācija, ka pēc gada Valsts kontroles atzinumos pašvaldībām tiek pārmesta procesa nepietiekama uzraudzība, jo tās nav izkontrolējušas, vai katra konkrētā māja tiek apkurināta ar malku un tieši atbilstoši savai platībai, kā arī par atbalsta piešķiršanu iedzīvotājiem, kas, piemēram, nav deklarēti konkrētajā adresē.

Pašvaldību kapacitāte veikt šādu uzraudzību neesot pietiekama, tāpēc svarīgi, lai šajā situācijā pašvaldības nekļūtu par ķīlniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas Metropole” tikšanās laikā ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni (NA) un labklājības ministru Gati Eglīti (LM) atzinušas, ka tās sākušas gatavoties sarežģītajam rudens periodam un pakāpeniski ievieš taupības pasākumus.

Pašvaldības runāja ar ekonomikas ministri par gāzes piegādēm un iespējām veikt iepirkumus centralizēti ar valsts starpniecību, kas būtu izdevīgāk un arī drošāk par gāzes piegāžu nepārtrauktību. Savukārt ar labklājības ministru tika pārrunāti dažādi atbalsta instrumenti un spēja elastīgi reaģēt pesimistiskāku scenāriju gadījumā.

No savas puses pašvaldības jau šobrīd veicot priekšdarbus, lai samazinātu izmaksas, paredzot papildu energotaupības pasākumus.

Sekojam līdzi cenu pieaugumam, tāpēc sūti mums savus rēķinus, čekus un padomus kā ietaupīt
Nomet failus šeit
Paldies, Jūsu faili ir iesūtīti
    SAISTĪTIE RAKSTI
    LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.