Publicitātes foto

Pēc vairāk nekā 11 gadiem atcelts arests “airBaltic” un lidostas “Rīga” īpašumam 58 miljonu eiro vērtībā 0

Lietuvas tiesa atcēlusi arestu Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” un lidostas “Rīga” īpašumam turpat 58 miljonu eiro vērtībā, kas bijis spēkā vairāk nekā 11 gadus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Viļņas apgabaltiesa 8.maijā apmierinājusi abu Latvijas uzņēmumu lūgumu atcelt arestu to īpašumam 57,875 miljonu eiro vērtībā, ziņu aģentūrai BNS teica tiesas pārstāve Lina Nemeikaite.

Arests atcelts pēc tam, kad stājies spēkā Lietuvas Apelācijas tiesas 31.marta spriedums, ar kuru tika noraidīta bankrotējušās Lietuvas nacionālās aviokompānijas “flyLAL-Lithuanian Airlines” prasība par vairāk nekā 16 miljonu eiro kompensācijas piedziņu no “airBaltic”. “flyLAL” vaino “airBaltic” negodīgā konkurencē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“flyLAL” bankrota administrators Aurims Valaitis ziņu aģentūrai BNS teica, ka Lietuvas Apelācijas tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta prasība par kompensāciju, plānots pārsūdzēt Lietuvas Augstākajā tiesā. Savukārt Viļņas apgabaltiesas lēmumu par aresta atcelšanu īpašumam neesot plānots pārsūdzēt.

Lēmumu par “airBaltic” un lidostas “Rīga” īpašumu arestu Lietuvas Apelācijas tiesa pieņēma 2008.gada beigās.

Jau ziņots, ka Lietuvas Apelācijas tiesa 31.martā nosprieda, ka “airBaltic” nav jāmaksā kompensācija bankrotējušajai “flyLAL”.

“flyLAL” vēlas pietiesāt kompensāciju par tās skatījumā nelikumīgām “airBaltic” un lidostas “Rīga” darbībām – varbūtēju vienošanos par zemākām cenām Rīgas lidostā. “flyLAL” arī uzskata, ka “airBaltic” ar negodīgu cenu veidošanas politiku Viļņas lidostā izstūmusi to no tirgus.

Viļņas apgabaltiesa 2016.gada janvārī pēc aptuveni septiņus gadus ilgas tiesāšanās secināja, ka “airBaltic” izmantojusi negodīgu konkurenci strīdus maršrutos, un nolēma, ka “airBaltic” jāsamaksā “flyLAL” zaudējumu kompensācija 16,121 miljona eiro apmērā, bet lidostu “Rīga” no atbildības atbrīvoja.

“flyLAL” tiesā vēlējās panākt 57,87 miljonu eiro zaudējumu kompensāciju no abiem Latvijas uzņēmumiem – “airBaltic” un lidostas “Rīga”.

Kā ziņots, “flyLAL” bankrotēja 2009.gadā.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.