Foto – Karīna Miezāja

Pedagogi sola sadarboties ar IZM reformu īstenošanā; nodomu streikot neatmet 0

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) palīdzēs Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) īstenot reformas pedagogu atalgojumu jomā, taču joprojām plāno rīkot streiku, lai panāktu algas palielināšanu.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

LIZDA vadītāja Ingrīda Mikiško šodien pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili un Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) medijiem uzsvēra, ka arodbiedrība palīdzēs IZM īstenot reformas, kas jāveic salīdzinoši īsā laika posmā, taču arī doma par streiku nav atmesta. “Pašlaik izskatās, ka streiks būs,” teica Mikiško.

Vispirms pedagogi 11.decembrī rīkos protesta akciju pie Saeimas, lai paustu savu nostāju par lēno procesu, un par tālāko rīcību lems pēc tam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arodbiedrība arī uzskata, ka ar valdības iezīmētajiem trīs miljoniem eiro, kas būs pieejami, ja tiks īstenots viens no pedagogu samaksas modeļiem, ir par maz.

Komentējot šodienas sarunu, Mikiško informēja, ka par atsevišķām lietām LIZDA piekrīt valdībai. Piemēram, jautājumā par skolu un skolēnu skaita izmaiņām.

Seile pauda, ka viņas vadītā ministrija patlaban ir ļoti grūtā situācijā, jo no vienas puses ir prasīga valdība, bet no otras – prasīga arodbiedrība. Turklāt viņa skaidri apzinās riskus, kas sagaida, ja nenotiks izmaiņas pedagogu atalgojuma jomā. Viņa atzina, ka pusgads lielu reformu veikšanai, kas līdz šim ir bijušas atliktas, ir ļoti maz, tomēr solīja darīt visu iespējamo šajā laika posmā.

Lai gan ir saprotama pedagogu vēlme pēc algu palielināšanas, tomēr vispirms ir jāsakārto sistēma, atgādināja Ministru prezidente. Viņa pauda izpratni, ka pedagogi ir noguruši no nemitīgajiem solījumiem, tomēr viņa joprojām sagaida no IZM konkrētu finansēšanas modeli, un tikai tad finansējums tiks piešķirts.

“Skaidrs, ka mēs nevaram nogriezt lielākās algas, lai finansētu zemāko algu saņēmējus. Ir jāpalielina darba samaksa mazāk atalgotajiem pedagogiem,” uzsvēra premjerministre.

Gadījumā, ja IZM ar LIZDA un pašvaldībām nevarēs vienoties par konkrētu modeli, visticamāk, būs jāievieš kāds pārejas risinājums tiem pedagogiem, kuri patlaban saņem mazākās algas, prognozēja Straujuma. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka nevar būt runa par skolu skaita samazināšanu 1. līdz 6.klasēm.

Reklāma
Reklāma

LIZDA ir paziņojusi, ka 11.decembrī, pieprasot finansējuma palielināšanu, pie Saeimas nama piketā pulcēsies aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas, aģentūru LETA iepriekš informēja arodbiedrībā. Šāds lēmums pieņemts, jo pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no IZM prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.