Foto: Dainis Bušmanis

Pensionāri Jelgavā uz vairāk nekā desmit dienām paliek bez atlaidēm autobusos 0

Ieviešot jaunas pilsētas iedzīvotāju kartes, Jelgavas pensionāri uz vairāk nekā desmit dienām palikuši bez atlaidēm autobusos, noskaidroja aģentūra LETA.

APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
Lasīt citas ziņas

Līdz šim pašvaldībai ir bijis līgums ar “SEB banku” par karšu nodrošināšanu, taču šīs kartes ar 21.jūliju pārstāja darboties. Jūlija sākumā, ziņojot par izmaiņām, pašvaldības informatīvajā izdevumā “Jelgavas Vēstnesis” minēts, ka “no 21.jūlija Jelgavā deklarēti pensionāri ar Jelgavas iedzīvotāja karti visa gada garumā mēnesī varēs izmantot līdz desmit bezmaksas braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā”.

Taču tagad pašvaldība ziņo, ka atlaides autobusos ar jaunajām kartēm varēs izmantot tikai no 1.augusta,
CITI ŠOBRĪD LASA

kas nozīmē, ka vairāk nekā desmit dienas pensionāri atlaides autobusos saņemt nevarēs.

“Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi nosaka, ka braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā dažādām iedzīvotāju grupām tiek piešķirti mēnesim. Līdz ar to jaunās kartes pašvaldības pabalsta saņemšanai sāks darboties ar jauno kalendāro mēnesi – 1.augustu -,” komentēja pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

Pašvaldībā skaidroja, ka no 21.jūlija pensionāri sākuši saņemt jaunās kartes.

Vienlaikus pašvaldība aicināja līdz augustam, kamēr kartes nesāks strādāt, jaunajai kartei piesaistīt papildu braucienus, iedzīvotāja kartei piesaistot “Jelgavas autobusu parka” abonementa biļeti, ko iespējams izdarīt pasta nodaļās un autoostā. Aģentūra LETA pārliecinājās, ka ne pastā nodaļās, ne autoostā līdz trešdienas vakaram to nebija iespējams izdarīt “tehnisku iemeslu dēļ”, un situāciju solīts uzlabot, agrākais, līdz piektdienai vai pat līdz nākamās nedēļas pirmdienai.

Arī Klismeta, lai arī sākotnēji apgalvoja, ka kartes papildināšana ir iespējama, atzina, ka papildu braucienus iedzīvotāja kartei “nevar piesaistīt īslaicīgu tehnisku problēmu dēļ”. Pēc viņas teiktā, līdz šodienai problēmas varētu tikt novērstas.

Pašlaik pensionāri, līdzīgi kā citas iedzīvotāju grupas, autobusos biļeti var iegādāties skaidrā naudā par 1,5 eiro, ar bankas karti par 0,85 eiro vai braukt, izmantojot abonementa biļeti.

Pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka iepriekšējai Jelgavas iedzīvotāja kartei bija pieteikušies 4000 pilsētā deklarētie pensionāri, bet aktīvi tās izmantoja 2135 personas. Pašlaik jaunajai Jelgavas iedzīvotāja kartei ir pieteikušies 2900 pensionāri.

No augusta, kā to nosaka Jelgavas domes pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos par pabalstu piešķiršanas kārtību, Jelgavā deklarēti pensionāri ar iedzīvotāja karti visa gada garumā mēnesī varēs izmantot desmit bezmaksas braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā. Savukārt Jelgavā deklarētām politiski represētajām personām arī turpmāk visu gadu tiks nodrošināti 20 bezmaksas braucieni mēnesī pilsētas sabiedriskajā transportā, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

No augusta nemainīgs būs atbalsts arī Jelgavā deklarētiem bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem – pieci bezmaksas braucieni dienā pilsētas sabiedriskajā transportā visu gadu. Šo atbalstu var saņemt bērns bārenis un bez vecāku gādības palikušais bērns, kā arī pilngadību sasniegušais bērns bārenis līdz 24 gadu vecumam, kurš mācās kādā no Izglītības likumā noteiktajām izglītības pakāpēm un/vai profesionālās izglītības iestādē.

Tāpat pašlaik pakāpeniski tiek izgatavotas jaunās Jelgavas skolēna apliecības, kas skolēniem ar jauno mācību gadu ļaus saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolā.

Savukārt līdz augusta beigām tiem skolēniem, kuri iesaistīti nodarbinātības programmā vai apmeklē interešu izglītības nodarbības, uzrakstot iesniegumu Izglītības pārvaldei, pašvaldība piešķir “Jelgavas Autobusu parka” abonementa biļeti, kas ļauj atbilstoši saistošajiem noteikumiem izmantot braukšanas maksas atvieglojumus arī brīvlaikā.

Jau ziņots, ka saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, 20.jūlijā Jelgavas pašvaldībai beidzās sadarbības līgums ar “SEB banku” par Jelgavas iedzīvotāja karšu un Jelgavas skolēna apliecību darbības nodrošināšanu. Banka ir informējusi pašvaldību, ka “šī lokālā projekta nodrošināšanai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, kas tomēr neatsver projekta atdevi nākotnē, tāpēc “SEB banka” ir izlēmusi sadarbību neturpināt”.

Tāpēc Jelgavas domes sēdē deputāti skatīja noteikumus, kas paredzēja kārtību, kādā jaunās personalizētās viedkartes tiks noformētas, izsniegtas un kādi būs to lietošanas noteikumi.

SAISTĪTIE RAKSTI

Atšķirībā no līdzšinējām kartēm, jaunās viedkartes nebūs piesaistītas nevienai bankai – tas nebūs norēķinu līdzeklis, bet gan personalizēta karte, kas konkrētam iedzīvotājam ļaus saņemt viņam paredzētos atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā vai ēdināšanai skolā tādā apjomā, kādā pašvaldība tos piešķīrusi.

Ja persona vēlēsies izmantot pakalpojumu lielākā apjomā nekā noteiktais atvieglojums, katram būs iespēja izvēlēties sev ērtāko norēķina formu – skaidrā naudā, ar bankas karti vai, piemēram, pilsētas autobusos izmantojot iespēju iegādāties abonementa biļetes, kuras varēs piesaistīt jaunajai viedkartei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
14.Saeimas “krēslu” iespējamais sadalījums, ja vēlēšanas būtu notikušas septembrī 113
VIDEO. “Labākā priekšvēlēšanu reklāma, kāda redzēta!” Tiktokeri parodē partiju solījumus 1
VIDEO. “Jums arī tā ir?”: latvietis uzliek “skaitītājus” uz radiatoriem, bet tie nepavisam nedarbojas pareizi 24
VIDEO. Pirmais sagūstītais Krievijas mobilizētais neslēpj pārsteigumu par piedzīvoto: “Es no sirds nožēloju, ka tā rīkojos”
Lasīt citas ziņas
Laikraksts: Jaunzeme nav ļāvusi atstādināt vai rotēt fiktīvu krimināllietu sākušos VID darbiniekus
FOTO. Īstas rudens skaistules! Nacionālajā dabas muzejā “uzmirdz” visdažādākās sēnes
Būs jācīnās par izdzīvošanu. Vai “Nord Stream” skuju taka?
FOTO. Pasakaini skati! Rudens izgreznojis atjaunoto Ķemeru vēsturisko parku Jūrmalā
Laikraksts: Jaunzeme nav ļāvusi atstādināt vai rotēt fiktīvu krimināllietu sākušos VID darbiniekus
13:06
Sēnes, kas vajadzīgas labai koku augšanai: kas tās tādas un kā pie tādām tikt?
12:57
FOTO. Īstas rudens skaistules! Nacionālajā dabas muzejā “uzmirdz” visdažādākās sēnes
12:55
FOTO. Atklāts oficiālais Lielbritānijas karalienes Elizabetes II nāves iemesls
APTAUJA. Kurām partijām novēlat tikt 14. Saeimā, un kurām vajadzētu veidot valdību?
Atis Klimovičs: Priekšā nopietnu pārbaudījumu ziema
Sēnes, kas vajadzīgas labai koku augšanai: kas tās tādas un kā pie tādām tikt?
VIDEO. “Tu tā kā mani tagad bildini?”: Kambalu ģimenē gaidāmas lielas pārmaiņas
VIDEO. Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels laidis klajā jaunu dziesmu latviešu valodā
Sārts: Nevaru Latvijai solīt mierīgu un paredzamu nākotni
Vecāsmātes Hertas recepte – citrona kēkss
Vai nākamnedēļ gaidāmas krasas laikapstākļu pārmaiņas?
Policija sākusi resorisko pārbaudi par deputāta Kiršteina rīcību, apvainojot LTV žurnālisti
Pēteris Apinis: Latvijas ārstu biedrības divsimtgade
“Ak, cik burvīga iniciatīva! Žetons cēsiniekiem!” Soctīklotāji apbrīno “referendumu” bērniem 2
VIDEO. “Nevajag no sievietes gaidīt tikai “eksterjeru”!”: par precētu vīrieti kļuvis slavenais “narkokurjers” Rolands Prīverts
Atbalsts Valsts aizsardzības dienesta izveidei
Putins parakstījis dekrētus par Hersonas un Zaporižjas apgabalu “neatkarības” atzīšanu
FOTO. “Jums nav jākliedz uz mani!”: Elizabetes II mazmeitas vīrs nezināmu iemeslu dēļ karalienes bērēs ieradās ar medaļām pie frakas, kuras nav “nopelnījis”
Eksperts: Lielais neizlēmušo vēlētāju skaits var nest dažādus pārsteigumus
Monika Zīle: Še tev dālder’s – pērc, ko gribi…
Vēlēšanu intriga slēpjas 5% barjerā
Jelgavā siltumapgādes tarifu plāno celt vēl par 9%
Vija Beinerte: Tava nākotne uz naža asmens
Zelenskis: Krievija neiegūs jaunu Ukrainas teritoriju, bet pievienos sevi Donbasa katastrofai
Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde Jelgavā būvniecības laikā sadārdzinājusies par gandrīz 470 000 eiro
Elma, Menarda un Elna – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?