Politologs: “Kariņa kunga gadījumā ir grūti parādīt – lūk, skatieties, šis ir mans diženais veikums!” 75

“Kariņa kunga sākotnējā aizstāvība balstījās uz to, ka – es nekādus parakstus neesmu licis, tā teikt, tie nav mani lēmumi, visticamāk, tie ir Valsts kancelejas direktora Citskovska lēmumi, līdz ar to arī atbildība. Skaidrs, ka tas nav ne tuvu tik primitīvi un vienkārši,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” savu komentāru iesāka politologs Jānis Ikstens, diskutējot par Valsts kontroles revīzijas rezultātiem saistībā ar bijušā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) veiktajiem speciālajiem avioreisiem un uzsākto kriminālprocesu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka VK revīzijā ir konstatējusi, ka nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot bijušā premjera Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus. “Ja runa ir par Kariņa kungu un viņa politisko nākotni, tad, visticamākais, šī nākotne ir ļoti drūmās krāsās. Ja viņu šeit ķers ne tikai politiskais aspekts, bet arī juridiskais aspekts, ka faktiski būs kaut kāda tiesāšanās un tur vēl kaut kāda viņa vaina tiks konstatēta, tad tās ir jau pavisam ceļa beigas,” tā uzskata politologs Ikstens, vērtējot tālāko bijušā premjera Kariņa politisko karjeru.

Vai atdzimšana nebūtu iespējama, ja sāksies tiesu darbi? “Ja runa ir par Kariņa politisko atdzimšanu, tad tur ir jānotiek kaut kam ļoti, ļoti būtiskam. Ja velkam kaut kādas paralēles ar citiem tiesas procesiem, piemēram, Lembergu, tad Lembergs, lai arī kā viņš nebūtu lamāts un kritizēts, un cik ilgi jau netiesātos, viņš joprojām vienā sabiedrības daļā ir tāda ļoti spēcīga politiska figūra. Viņš tiek uzskatīts par tādu labu saimnieku, veiklu politiķi un tā tālāk, kas ir veidojies ilgākā laika posmā, skatoties, protams, uz Ventspili. Savukārt Kariņa kunga gadījumā ir grūti parādīt – lūk, skatieties, šis ir mans diženais veikums! Kas? Darbība Covid-19 laikā? Es domāju, ka tur nav tik viennozīmīgs tas vērtējums,” komentēja Ikstens.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šaubos, ka Kariņa kunga rīcībā ir kaut kāds šis lielais veikums, ar kuru viņš varētu dižoties un uz kura atsperties, lai mēģinātu kaut kā vēl vienu reizi atgriezties politikā,” analizēja Ikstens TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, apspriežot VK revīzijas rezultātus par tā sauktajiem Kariņa avioreisiem un turpmāko viņa politisko karjeru Latvijā.

Jau vēstīts, ka ka Valsts kontrole revīzijā ir konstatējusi, ka nelikumīga un neekonomiska rīcība, organizējot bijušā premjera Kariņa speciālos lidojumus, Latvijas un Eiropas Savienības (ES) Padomes budžetiem kopumā radījusi ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus.

Valsts kontrole uzskata, ka, izmantojot speciālos lidojumus arī gadījumos, kad valstī nebija izsludināta ārkārtējā situācija un kad samērojamā laikā bija pieejamas regulāro komercreisu alternatīvas, ir pieļauta nelikumīga rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem, kas radījusi papildu vismaz 221 566 eiro valsts budžeta izdevumus. Savukārt pieļautā neekonomiskā rīcība, pēc Valsts kontroles aplēsēm, radījusi papildu vismaz 323 688 eiro izdevumus ES Padomei.

Premjere Evika Siliņa (JV) ir izdevusi rīkojumu uz dienesta pārbaudes laiku no amata atstādināt Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.