Pasaulē
Citur

PVO secinājis, ka jaunā koronavīrusa izplatību neietekmē gadalaiks0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Jaunā koronavīrusa izplatību, pēc visa spiežot, sezonalitāte neietekmē, otrdien norādīja Pasaules Veselības organizācija (PVO), brīdinot nepaļauties uz maldīgiem priekšstatiem, ka vasaras mēneši ir drošāki.

“Šķiet, ka gadalaiks neietekmē šī vīrusa transmisiju,” žurnālistiem virtuālā brīfinga gaitā sacīja PVO pārstāve sakariem ar presi Mārgrita Harisa.

Dažās no vissmagāk cietušajām valstīm šobrīd ir atšķirīgi gadalaiki, viņa norādīja.

ASV, kur ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sasniedzis teju 148 000, šobrīd ir vasara, bet Brazīlijā, kur nāves gadījumu skaits pārsniedzis 87 000, ziema.

Tomēr, “šķiet, ir šī uzmācīgā ideja, ka vīrus ir sezonāls” un ka Covid-19 vīruss izplatīsies viļņos, norādīja Harisa.

Tas tā notiek tāpēc, ka cilvēki kļūdaini uz šo pandēmiju raugās caur “gripas lēcu, jo šādi uzvedas gripa”.

“Mums visiem ir jāsaprot, ka šis ir jauns vīruss, un pat ja tas ir respirators vīruss un pat ja pagātnē respiratorajiem vīrusiem bija šie atšķirīgie sezonālie viļņi, šis uzvedas savādāk,” skaidroja Harisa.

Tā vietā lai sagaidītu, ka šis vīruss uzvedīsies tāpat kā jau labāk pazīstamie, cilvēkiem vajadzētu raudzīties uz to, ko mēs patiesībā zinām par Covid-19 vīrusa transmisijas apturēšanu, viņa piebilda.

Tas, kas darbojas, ir fiziskā distancēšanās, roku mazgāšana, masku valkāšana tur, kur tas ir nepieciešams, sejas aizsegšana, šķaudot un klepojot, palikšana mājās, kad parādās simptomi, inficēto izolēšana un kontaktējušos karantīna, atgādināja PVO pārstāve.

Saistītie raksti

“Bet šobrīd mēs to nedarām, jo cilvēki, šķiet, ir nofiksējuši to savās galvās, ka ir šī sezonālā lieta, un, šķiet, ir šis nemainīgais uzskats, ka vasara nav problēma,” norādīja Harisa.

“Vasara ir problēma. Šim vīrusam patīk visi laikapstākļi, bet tas, kas tam patīk īpaši labi, ir lēkt no viena cilvēka uz otru, kad mēs nonākam tuvā kontaktā,” viņa sacīja. “Nesniegsim tam šo iespēju.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
31 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 15 stundas
VK
Vita Krauja
Latvijā
“Mīļie, nu veriet taču vaļā muti!” Operas kora māksliniece Baiba Tērmane, kaut Baldonē ieprecējusies, nu še kļuvusi slavenāka par pašas vīru
12 stundas
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā 1
21 stundas