Rajevskis: “Eiropa vienmēr visu ir pieradusi risināt ar naudu un nav gatava diskusijām par drošību” 5

“Eiropa vienmēr visu ir pieradusi risināt ar naudu. Ja paskatāmies, cik ātri pieņēma 18 miljardu eiro palīdzību, tur Ungārija vēl kaut ko vēl paspirinājās – tur ātri, ātri visu sakārotoja un 18 miljarus nolika uz galda,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par Eiropas Savienības institūciju atbalstu Ukrainai un drošības jautājumiem Eiropā komentēja politologs Filips Rajevskis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

“Tajā mirklī, kad sākās ieroči un drošība, tajā mirklī mēs redzam, ka Eiropas Savienība pati par sevi nav gatava šādiem izaicinājumiem – diskusijām par drošību. Nu tā pamatā ir apvienība, kas ir uz ekonomiku bāzēta,” turpināja komentēt politologs.

“Ja mēs skatāmies arī vēsturiski, tas Eiropas projekts bija it kā pret kara projekts. Būtībā šis ir pret kara projekts, kas stāv uz ekonomikas kājām. Tā pamata drošības funkcija galu galā iekrīt NATO rokās. NATO ir tā alianse, kas nodarbojas ar drošību pasaulē un arī ar drošību Eiropā,” sacīja Rajevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā Ukrainas lielo vajadzību pēc munīcijas, Eiropas Savienība (ES) strādā pie jaunas iepirkuma procedūras, tā svētdien, 19.februārī, Minhenes drošības konferencē paziņoja ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa atklāja, ka mērķis ir izmantot procedūru, kas būtu līdzīga tai, kas tika izmantota Covid-19 vakcīnu iegādei pandēmijas laikā.

Kallasa sacīja, ka ES valstīm vajadzētu darīt pieejamu naudu, kas pēc tam tiktu izmantota lielu līgumu slēgšanai ar aizsardzības nozari caur ES. Procedūra nodrošinātu, ka nozare var veikt nepieciešamās investīcijas ražošanas paplašināšanai.

Igaunijas premjerministre sacīja, ka Krievija vienā dienā izšauj tik daudz artilērijas šāviņu, cik Eiropa saražo mēnesī, un Krievijas aizsardzības nozares uzņēmumi strādā trīs maiņās.

ES nepieciešams ātri palielināt ražošanas iespējas, norādīja Kallasa, piebilstot, ka Ukraina nevarēs uzvarēt karu bez munīcijas.

“Mēs esam kara režīmā,” sacīja Borels, uzsverot, ka jārīkojas ātri.

Kallasa atklāja, ka varētu tikt izmantots arī finanšu instruments, caur kuru ES jau atbalsta ieroču un aprīkojuma piegādes Ukrainai un bruņoto spēku apmācību programmas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.