Rajevskis par apšaudi Prāgā: Kā šis cilvēks tika pie tik nopietniem ieročiem? 40

Fakts ir tāds, ka katram cilvēkam ar mentālām problēmām, viņa teiktajam vai ierakstiem sociālajos tīklos līdzi nevar izsekot, tāpat arī jocīgu lietu rakstītāji sociālajos tīklos netrūkst, – tā ir viena lieta. Otra lieta – kā šāds cilvēks tika pie nopietniem ieročiem, viņš šāva no automātiskā ieroča, šādu jautājumu pēc slaktiņa Čehijas galvaspilsētā Prāgā aktualizē politologs Filips Rajevskis.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Tas pierāda to, ka nopietnu ieroču apritei ir jābūt kārtīgi pieskatītai, kontrolētai, jo konkrētajā gadījumā varbūt būtu varēts tad iztikt ar mazāk bojāgājušajiem, uzskata politologs, vēršot uzmanību uz trešo lietu, ar ko tas viss beidzās.

“Pie visa humānisma policija šo uzbrucēju likvidēja uz vietas, nemaz nesāka čakarēties ar tiesām. Punkts tika pielikts uz vietas. Šajā situācija palielināt riskus, ka viņš vēl kādu nošauj, mēģinot viņu apcietināt dzīvu, nebūtu prātīgi,” atzīst Rajevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzskata, ka čehu policija rīkojās adekvāti, neitralizējot šo uzbrucēju.

Vai centralizēti šādas situācijas var monitorēt, Rajevskis nav pārliecināts, bet svarīgi būtu līdzcilvēku iesaiste: “Ja kādam sāk braukt jumts, ir manāmi jocīgi izteikumi, jocīgi ieraksti un idejas, un zinot, ka šādam cilvēkam mājās ir ieroči, būtu jāsignalizē atbildīgajām instancēm un dienestiem, ka var būt problēmas.”

Apšaude Prāgā

Čehijas sestdien tika izsludināta oficiāla sēru diena, pieminot Prāgā Kārļa universitātē notikušās apšaudes upurus.
Pie sabiedriskajām ēkām karogi plīvo pusmastā, un pusdienlaikā tika ievērots klusuma brīdis. Atcelti daudzi pirmssvētku pasākumi, un valsts televīzija pārraidīja īpašu programmu.

Prāgas Svētā Vīta katedrālē un un citās baznīcās notika arī sēru dievkalpojumi. Sērotāji nolika ziedus un aizdedzināja sveces pie universitātes ēkām.

Universitātes students ceturtdienas pēcpusdienā atklāja uguni Kārļa Universitātes Filozofijas fakultātē Jana Palaha laukumā Prāgas centrā, nogalinot 14 cilvēkus un 25 ievainojot, un pēc tam nošāvās.

Uzbrukuma motīvs vēl nav noskaidrots. Policija uzskata, ka šāvējs pirms uzbrukuma nogalināja arī savu tēvu un divus mēnešus veco meitu.

Šāvējam legāli piederēja liels ieroču arsenāls un viņš iepriekš nebija sodīts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.