Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs (priekšplānā) sacenšas Soltleiksitijas trasē.

Rastorgujevam trīs soda apļi liek palikt trešā desmita beigās PK posma sprintā 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Soltleiksitijā (ASV) izcīnīja 29.vietu Pasaules kausa astotā posma desmit kilometru sprinta sacensībās, bet pirmo uzvaru svinēja norvēģis Vetls Šostads Kristiansens.

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 8
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam

Finišā Kristiansens, kurš šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu, par 1,3 sekundēm apsteidza francūzi Simonu Destjē, kurš nesašāva vienu mērķi. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vienu mērķi neaizvērušais vācietis Romāns Rēss, kurš uzvarētājam zaudēja 22,4 sekundes un tikai par 0,6 sekundēm apsteidza savu tautieti Ēriku Leseru.

Stabilu šaušanu piektdien parādīja Lesers un Kristiansens, abiem aizverot visus desmit mērķus. Otro šaušanu kā līderis pameta Kristiansens, 5,3 sekundes viņam zaudēja Lesers, bet nepilnas 13 sekundes atpalika Destjē.

Pēdējā aplī pārsvaru noturēja Kristiansens un izcīnīja savu pirmo uzvaru Pasaules kausa posmā, finišēdams pēc 23 minūtēm un 29,7 sekundēm, kamēr Lesers noslēgumā vairs nebija tik ātrs un izkrita no pirmā trijnieka.

Savukārt kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē otrajā šaušanā piedzīvoja pamatīgu fiasko, neaizverot uzreiz četrus mērķus, taču ātrums trasē norvēģim ļāva izcīnīt piekto vietu, no uzvarētāja atpaliekot 41,5 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs jau pirmajā šaušanā kļūdījās divreiz, kam pievienoja vēl vienu kļūdu otrajā un finišu sasniedza 29.vietā. Latvijas sportistam bija 22.labākais slēpošanas ātrums.

No pārējiem Latvijas biatlonistiem Roberts Slotiņš bija 72.vietā, šaušanā pieļaudams četras kļūdas, kamēr Aleksandrs Patrijuks ar piecām kļūdām bija 84.pozīcijā starp 86 biatlonistiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem līderis ar 936 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, tālāk ar 609 punktiem ir krievs Aleksandrs Loginovs, kamēr uz trešo vietu ar 588 punktiem pakāpās Destjē.

Tikmēr Rastorgujevs ar 218 punktiem ir 26.pozīcijā.

Jau ziņots, ka ceturtdien šī posma ievadā Baiba Bendika ieņēma 66.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās, tādējādi nekvalificēdamās sestdien gaidāmajai iedzīšanai, kamēr uzvaru svinēja norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna.

Sestdien būs iedzīšanas sacensības, bet svētdien noslēgumā – jauktās stafetes.