Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Reirs: Stāsti par 5 centu slimības pabalstiem un 7 centu bezdarbnieku pabalstiem dienā ir realitāte 4

Latvijā slimības pabalsti piecu centu apmērā dienā, kā arī bezdarbnieku pabalsti septiņu centu apmērā dienā ir realitāte, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka nodokļu sistēmai valstī ir jābūt taisnīgai, proti, visiem strādājošajiem tajā ir jāpiedalās vienādi.

“Ja esam vienojušies, ka noteikta daļa ir jāmaksā, tad visiem jāmaksā,” sacīja ministrs, norādot, ka noteikta daļa no iedzīvotāju ienākumiem tiek maksāta valsts budžetā, lai varētu uzturēt aizsardzību, iekšlietas, medicīnu, izglītību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā Reirs atzīmēja, ka Latvijā ir 5-6 atvieglināti nodokļu nomaksas režīmi, kuros cilvēki maksā mazāk, piemēram, mikrouzņēmējs nodokļos nomaksā krietni mazāk nekā, piemēram, skolotājs ar tādu pašu algu.

Tāpat Reirs minēja, ka iedzīvotājiem ir jābūt sociālajam nodrošinājumam vismaz minimālā līmenī.

“Darba vietai Latvijā 21.gadsimtā jābūt tādai, kur darbiniekiem tiek nodrošināta vismaz minimālā sociālā apdrošināšana,” sacīja ministrs.

Viņš arī atzīmēja, ka, piemēram, palielinot valstī noteiktās minimālās algas apmēru, darbiniekiem nereti tiek samazinātas darba slodzes, tādējādi optimizējot nodokļus.

“Palielinot minimālo algu, uzreiz pieaug pusslodzes darbs, pieaug ceturtdaļslodzes darbs, pieaug astotdaļslodzes darbs. Arī tā ir nodokļu optimizācija.

Sanāk tā, ka darbinieks nenodrošina sev minimālo sociālo nodrošinājumu. Stāsti par slimības pabalstiem piecu centu apmērā dienā un bezdarbnieku pabalstiem septiņu centu apmērā dienā ir realitāte. Mēs nedrīkstam to pieļaut,” uzsvēra Reirs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.