Rīgas Tehniskā universitāte
Rīgas Tehniskā universitāte
Foto: Ieva Čīka/LETA

Reorganizācijas rezultātā deviņu fakultāšu vietā RTU paliks tikai piecas 14

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no nākamā gada sākuma būs piecas jaunas fakultātes līdzšinējo deviņu vietā, aģentūru LETA informēja RTU pārstāve Lāsma Vaivare.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Īstenojot stratēģiskas reformas, RTU padome ir apstiprinājusi, ka vienā fakultātē tiek apvienota Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Elektronikas un telekomunikāciju, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu un Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte (EVIF), izveidojot Datorzinātņu, informācijas tehnoloģiju un enerģētikas fakultāti.

Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF) un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte transformēsies Būvniecības un mašīnzinību fakultātē. Savukārt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei (MLĶF) pievienosies EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts un BIF Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūts, un jaunās fakultātes nosaukums no 1.janvāra būs Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai stiprinātu dizaina izglītību, tiks izveidots Arhitektūras un dizaina institūts, kurā apvienosies Arhitektūras fakultāte un MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūts. Inženierekonomikas un vadības fakultāte turpinās darbu ar līdzšinējo nosaukumu.

Jaunās fakultātes dekānus amatos plānots apstiprināt līdz 1.decembrim. Fakultāšu dekāni tiks izvēlēti atklātā konkursā, kas tikko izsludināti.

Dekānu amata pretendentiem būs jābūt zinātņu doktora grādam, vismaz trīs gadu pieredzei vadītāja amatā, stratēģiskam redzējumam un vīzijai par fakultātes un universitātes stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Būs arī nepieciešama izpratne par universitātes darbību, zināšanas un pieredze studiju procesa un pētnieciskā darba vadīšanā un nevainojama reputācija. No amata pretendentiem sagaida arī līderību, komandas vadības un attīstības kompetences, spēju sadarboties un veidot attiecības, plānot un uzstādīt mērķus, pieņemt lēmumus, mācīties, ātri uztvert informāciju un reaģēt uz to.

RTU padome, novērtējot jau līdz šim paveikto studijās, zinātnē un inovācijās, universitātei ir izvirzījusi ambiciozus mērķus, to skaitā virzību uz TOP 500 universitāšu līmeni un ciešāku sadarbību ar industriju.

Lai to paveiktu, ir jāmodernizē universitātes struktūra, efektīvāk jāizmanto pieejamie finanšu un cilvēkresursi, pārliecināts RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Reformas iepriekš jau ir atbalstījis gan RTU Senāts, kurā darbojas akadēmiskais personāls un studējošie, gan RTU Padomnieku konvents, kurā darbojas Latvijas lielāko uzņēmumu un nozīmīgāko uzņēmēju organizāciju pārstāvji.

Reklāma
Reklāma

Šobrīd RTU noris plašas strukturālas reformas, kas ietver gan fakultāšu konsolidāciju, gan citu augstākās izglītības iestāžu integrēšanu RTU zinātnes ekosistēmā. No 2022.gada 1.novembra RTU ekosistēmā jau darbojas Latvijas Jūras akadēmija, un no šī gada 1.aprīļa – Liepājas Jūrniecības koledža. Savukārt nākamā gada 1.martā tajā iekļausies arī Liepājas Universitāte, bet 2025.gadā – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Tās līdztekus Arhitektūras un dizaina institūtam un RTU Rīgas Biznesa skolai turpinās darboties kā neatkarīgas struktūrvienības RTU studiju prorektora pārraudzībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.