RFS izgāšanās! Sporta arbitrāžas tiesa noraida futbola kluba prasību 0

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) otrdien ir pieņēmusi lēmumu noraidīt futbola kluba RFS prasību par bēdīgi slaveno “Optibet” futbola virslīgas spēli Liepājā, kuru pārtrauca mākslīgā apgaismojuma problēmas, pavēstījusi Latvijas Futbola federācija (LFF).

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

RFS prasībā bija prasība atcelt LFF Apelāciju komitejas (AK) lēmumu par pārcelto maču, bet zaudētās pārspēles vietā (atgādinām, ka RFS piekāpās ar rezultātu 0:1) kurzemniekiem tiktu piespriests tehniskais zaudējums.

Rīgas kluba vadība arī vēlējās, ka LFF tādējādi vajadzētu veikt attiecīgas izmaiņas 2020. gada virslīgas čempionāta turnīra tabulā. Trīs papildu punkti, ko RFS šādā gadījumā iegūtu, ļautu viņiem sasniegt un apsteigt “Riga” FC vienību, kas ar 69 punktiem triumfēja virslīgā.

Tiesa nonākusi pie secinājuma, ka futbola klubs “Liepāja” nav bijis vainīgs pie apgaismojuma problēmām. Tādējādi CAS ne tikai noraidījusi RFS prasību un atzinusi LFF AK lēmumu, bet arī spriedusi, ka arbitrāžas tiesas izmaksas pilnībā jāuzņemas RFS. Katra iesaistītā puse – RFS, Riga “FC”, FK “Liepāja” un LFF – gan būs spiesta pati segt savas ar arbitrāžu saistītās izmaksas.

Jebkādas turpmākas prasības šajā lietā tiks noraidītas, uzsvērts CAS lēmumā.

Jau ziņots, ka 17. oktobrī aizvadīto spēli Liepājas “Daugavas” stadionā starp “Liepājas” un RFS vienībām aprāva problēmas ar mākslīgo apgaismojumu. Spēles 54. minūtē izdzisa trešdaļa no stadiona apgaismojuma. Komandas pēc maza pārtraukuma turpināja spēli, Mārtiņam Ķiguram ar precīzu sitienu izvirzot mājiniekus vadībā. Taču tad gaisma pilnībā izdzisa jau uz diviem stabiem, spēlei tiekot pārtrauktai.

Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja nolēma, ka mačs jāpārspēlē, ar ko mierā nebija abas puses, kuras, notikumiem attīstoties, LFF adresēja vairākas publiskas vēstules. Tomēr pārceltais mačs tāpat notika, kurā “Liepāja” ar rezultātu 1:0 pieveica RFS.