Jaunā Aleksandrijas bibliotēkas ēka.
Jaunā Aleksandrijas bibliotēkas ēka.
Foto no LU mājas lapas

Rīgā viesosies Aleksandrijas jaunās bibliotēkas dibinātājs un direktors 0

Pievieno LA.LV

Vizītē Latvijas Universitātē (LU) 2.septembrī ieradīsies Ēģiptes Aleksandrijas bibliotēkas dibinātājs un direktors, Ēģiptes premjerministra padomnieks Dr. Ismails Serageldins, kurš plkst. 12 LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā Kalpaka bulvārī 4, Rīgā, uzstāsies ar lekciju “Aleksandrijas bibliotēka: pagātne, tagadne un nākotne”.

Kokteilis
Šajos mēnešos dzimušie cilvēki tiek uzskatīti par visuzticīgākajiem mīlestībā un draudzībā
Kokteilis
“Cilvēce tiks pārrakstīta!” MI-Nostradama nākotnes pareģojumi padara cilvēkus mēmus
Kokteilis
14 lietas, ko tu noteikti dari salonā, bet tās slepeni kaitina tavu frizieri
Lasīt citas ziņas

Aleksandrijas bibliotēka iekļauj vairāk nekā vienpadsmit pētniecības centrus, izdod grāmatas, organizē konferences un pasākumus, piedāvā lekcijas par zinātni un kultūru un iekārto zinību centrus bērniem. “Dr. Serageldins ir izcils orators un apbrīnojami daudzpusīga un erudīta personība, kurā ir bauda klausīties gan snieguma elegances dēļ, gan satura bagātības ziņā,” komentējusi Latvijas eksprezidente prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Dr. Ismails Serageldins ir Ēģiptē lielākās Aleksandrijas bibliotēkas dibinātājs un direktors. Viņš vada katrai Aleksandrijas bibliotēkai pakļauto izpētes institūtu un muzeju direktoru padomi. Dr. Ismails Serageldins ir arī Ēģiptes premjerministra padomnieks kultūras, zinātnes un muzeju jautājumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš ir publicējis vairāk nekā 100 grāmatu un monogrāfiju, kā arī vairāk nekā 500 zinātniskas publikācijas par dažādiem tematiem biotehnoloģijās, lauku attīstībā, ilgtspējas un sabiedrības vērtību zinātnē. Dr. Ismailam Serageldinam ir Kairas universitātes bakalaura zinātņu grāds inženierzinātnēs, kā arī Hārvarda universitātē iegūts maģistra un doktora grāds. Viņš ir saņēmis 34 Goda doktora grādus.

Aleksandrijas bibliotēka ir lielākā Ēģiptē. Bibliotēkā izvietoti vairāki miljoni grāmatu arābu, angļu un franču valodā. Ik dienu Aleksandrijas bibliotēku apmeklē vairāki tūkstoši interesentu. Jaunā Aleksandrijas bibliotēka dibināta 2002.gadā.

Viņa lekcija Rīgā būs atklāta, tā notiks angļu valodā.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.