Bedres Rīgas ielās
Bedres Rīgas ielās
Foto. LETA © Edijs Pālens

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā 23

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Salīdzinoši 2023.gada aprīļa sākumā pašvaldība vēstīja, ka togad ziemas sezonas laikā līdz marta beigām Rīgas ielās bija likvidētas bedres gandrīz 28 000 kvadrātmetru platībā.

Ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju satiksmei bīstamo bedru likvidāciju veic neatkarīgi no laika apstākļiem, arī ziemā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rezultāta noturību ietekmējot vairāki faktori – laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis – tomēr šo darbu galvenais mērķis esot novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Šajā ziemas sezonā mainīgo laika apstākļu dēļ uz ielu brauktuvēm ļoti strauji veidojas bedres. Laika gaitā asfaltā noveco asfaltbetona saistviela (bitumens), tam kļūstot cietākam un trauslākam, tādēļ asfalts zaudē elastību, kā rezultātā vieglāk izveidojas plaisas.

Atkušņa laikā plaisās iekļūst ūdens, kas zemā gaisa temperatūrā sasalst. Sasalšanas un atkušanas laikā ūdens maina tilpumu, kā rezultātā plaisas pakāpeniski kļūst lielākas un izveidojas bedres.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra nostabilizēsies virs plus 5 grādiem, pilsētā sāks plašākus ielas seguma remontus ar ierastajām tehnoloģijām – karsto asfaltu un asfalta vienlaidus ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus par bedrēm un lielām peļķēm aicināti ziņot Satiksmes vadības centram, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 3600 vai rakstot uz “[email protected]”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.