“Rīgas namu pārvaldnieks” palielina māju pārvaldīšanas maksu, bet Rīgas domei īsti nav iespēju iejaukties šajā lēmumā 55

Šonedēļ izskanēja ziņa, ka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps (LA) ceturtdien, 19.oktobrī, sasauks komitejas ārkārtas sēdi, lai deputāti varētu vērtēt cik pamatots ir SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) lēmums palielināt māju pārvaldīšanas maksu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Rīgas pašvaldības izplatītajā informācijā, par komitejas sēdes sasaukšanu Zeps norāda: “Saprotams, ka RNP izmaksas varētu pieaugt, darba samaksa ir jāceļ, taču vienlaikus valdei pirms lēmuma par maksas celšanu būtu jāpiedāvā efektivizācijas pasākumi. Esmu pārliecināts, ka komitejas deputāti gribēs dzirdēt no valdes, cik ir plānots ietaupīt esošajās darbības izmaksās pirms lemšanas par maksas paaugstināšanu.”

Pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) no nākamā gada plāno paaugstināt maksu par ēku pārvaldīšanu, informēja uzņēmumā.
Individuāli aprēķinot pārvaldīšanas maksas, 71,4% dzīvokļu īpašnieku – pārsvarā lielajās mājās – pārvaldīšanas maksa pieaugs vidēji par 8 centiem par kvadrātmetru, 21,9% dzīvokļu īpašnieku – pārsvarā vidēja izmēra ēkās – pārvaldīšanas maksa pieaugs vidēji par 10 centiem par kvadrātmetru, bet 4,3% dzīvokļu īpašnieku – neliela izmēra ēkās – maksa pieaugs vidēji par 21 centu par kvadrātmetru. 2,4% dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanas maksa paliks nemainīga vai samazināsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmaiņas pārvaldīšanas maksā esot saistāmas galvenokārt ar būtiski pieaugušām darbaspēka izmaksām, apstākli, ka ir jaunas, valsts noteiktas pārvaldīšanas darbības energoefektivitātes jomā, kas saistošas visiem pārvaldniekiem, kā arī saistībā ar izmaksu pieaugumu būvniecībā.

Te rodas jautājums – ja Rīgas domei pieder 100% daļas šajā uzņēmumā, kāpēc amatpersonas necenšas ietekmēt šādu lēmumu? Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Preses klubs” raidījuma vadītājs uzdeva studijas viesim Olafam Pulkam, kurš ir “Jaunās Vienotības” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs.

Olafs Pulks saka: “Jā, bet tajā pašā laikā, ja ļaudis ir sašutuši par RNP lēmumu, tad es arī esmu sašutis par to. Mums jau tā sistēma ir tāda, ka 100% daļas pieder Rīgas domei, bet ir OECD principi un citas lietas, kas nemaz neļauj iejaukties uzņēmuma darbībā. Viņiem ir sava valde, padome, kas to risina.”

Viņš arī norāda, ka šādai ziņai vajadzēja izskanēt pēc apkures sezonas, kā arī – nesen Rīgas domes priekšsēētājam esot bijusi tikšanās ar RNP valdi, kura ne pušplēsta vārda neesot minējusi par šādu nodomu. Olafs Pulks uzskata, ka par šādiem jautājumiem tomēr ir nepieciešams ziņot savlaicīgi.

Vienlaikus Olafs Pulks ir ieinteresēts zināt, kā šis cenu kāpums paaugstinās kvalitāti, jo RNP esot uzņēmums, par kuru Rīgas dome šobrīd saņem visvairāk sūdzību, galvenokārt par to, ka uzņēmums nepietiekami ātri reaģē uz jautājumiem, piemēram, par siltuma pieslēgšanu, izsistiem logiem, uzkrājumu tēriņiem utt.

Jebkurā gadījumā ikviens interesents esot aicināts piedalīties ceturtdienas sēdē – tur var pievienoties arī iedzīvotāji, māju vecākie utt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.