Latvijā
Sabiedrība

Rinkēvičs: No sestdienas pusnakts pēc Igaunijas apmeklējuma, iespējams, būs jāievēro pašizolācija3

“Baltijas burbulis” reāli neeksistē jau no jūnija beigām, kad Šengenas valstis atvēra robežas. Ar ļoti augstu varbūtību pieļauju, ka no sestdienas pusnakts tiem, kas ceļos uz Igauniju vai no turienes ieradīsies Latvijā, būs jāievēro 14 dienu pašizolācija,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” tā saukto “Baltijas burbuļa” plīšanas varbūtību komentēja Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

“Baltijas burbulis” varētu tikt atjaunots, ja visas Baltijas valstis varētu vienoties par konkrētiem principiem. Taču, lidojumu jomā, epidemioloģisko kritēriju jomā Baltijas valstīm bija atšķirīga pieeja un tā nav bijusi koleģiāla, uzskata Rinkēvičs.

“Šobrīd Latvijas valdība ir atstājusi kritēriju – 16 saslimušie uz 100 tūkstošiem, ar iespējamu korekciju – 10 procenti un neizskatās, ka Igaunija šo kritēriju varētu izpildīt. Ar ļoti augstu varbūtību pieļauju, ka no sestdienas pusnakts tiem, kas ceļos uz Igauniju vai no turienes ieradīsies Latvijā, būs jāievēro 14 dienu pašizolācija,” pārliecināts sacīja ministrs.

Saistītie raksti

Izņēmums būšot Valka un Valga, kur cilvēki varēšot turpināt savas ikdienas gaitas un atsevišķi cilvēki pierobežā, kas atbildīs Ministru kabineta izstrādātajiem noteikumiem.

“Negribu runāt par “Baltijas burbuļa” plīšanu, tas bija efektīvs līdz jūnija beigām. Mēs varam runāt par tā atjaunošanu, bet ar jauniem noteikumiem, kurus pildītu visas Baltijas valstis,” sacīja Rinkēvičs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.