Latvijā
Sabiedrība

“Sadales tīkls” paaugstina operatīvo gatavību gaidāmā vēja dēļ0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Gatavojoties spēcīgajam vējam, kas šodien šķērsos Latvijas teritoriju, AS “Sadales tīkls” paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunotu klientiem elektroenerģijas piegādi.

Uzņēmumā uzsvēra, ka iedzīvotājiem jābūt drošie par to, ka “Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdz meteorologu prognozēm un ikreiz, kad valstij tuvojas spēcīgs vējš, uzņēmums sāk darbu pastiprinātā režīmā.

Iespējamo elektrotīkla bojājumu novēršanai tiek piesaistīti papildu darbinieki, tiek mobilizētas speciālās tehnikas vienības, pārbaudīti instrumenti un ekipējums. Nelabvēlīgos laika apstākļos uzņēmums sazinās ar pašvaldībām, lai nodrošinātu operatīvu komunikāciju un elektroapgādes atjaunošanas gaitu.

Ja vēja laikā mājoklī vai uzņēmumā pēkšņi pazūd elektrība, uzreiz nav jāmeklē tālrunis, lai par notikušo paziņotu “Sadales tīklam”, skaidroja uzņēmumā.

Sākumā iedzīvotājiem būtu jāieskatās mājaslapā “sadalestikls.lv” izvietotajā daudzfunkcionālajā kartē, kurā, ierakstot īpašuma adresi, varēs redzēt informāciju par elektrības pārtraukumu.

Tas nozīmē, ka par elektrības pārtraukuma zina arī “Sadales tīkls” un tas vairs nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža vai ievada drošinātāja ieslēgšanu, akcentēja uzņēmumā, mudinot iedzīvotājus aplūkot, kur tas atrodas, lai gadījumā, ja pēkšņi pazūd elektrība, cilvēki spētu to operatīvi atrast un pārbaudīt, vai tas nav izslēdzies.

Uzņēmumā uzsvēra, ka vēja brāzmās var lūzt koki un to zari. Gaisvadu elektrolīnijas vados ieķēries zars vai iegāzts koks var pārraut vadus un radīt apdraudējumu cilvēka dzīvībai. Tādēļ gan koku, gan gaisvadu elektrolīniju tuvumā jābūt ļoti uzmanīgam, brīdināja “Sadales tīkls”.

Šādos gadījumos notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls” vai Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot pa tālruni 8404 vai 112. Tāpat, ja meteorologi sola nelabvēlīgus laika apstākļus, vienmēr jāpārliecinās, ka mobilais tālrunis ir uzlādēts.

Iedzīvotāji tāpat ir aicināti portālā “www.e-st.lv” atjaunot savu mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi, lai vienmēr saņemtu informāciju par notikumiem elektrotīklā, kas skar mājokli vai uzņēmumu.

Kā ziņots, sestdien Latviju skars vētra, vējš būs postošākais kopš decembra, bet vēja maksimālais ātrums brāzmās Kurzemes rietumkrastā, iespējams, būs lielākais pēdējo gadu laikā, brīdina sinoptiķi.

Saistītie raksti

Pēcpusdienā un vakarā daudzviet valstī dienvidu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-25 metrus sekundē, vēl lielāks vējš gaidāms Kurzemē un Ziemeļvidzemes piekrastē. Kurzemes rietumkrastā brāzmu spēks var sasniegt 30 metru sekundē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Kurzemē un Vidzemes piekrastē vēja dēļ izsludinājis oranžo brīdinājumu, pārējā valstī – dzelteno.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
VIDEO. Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
25 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
10 stundas