Latvijas Okupācijas muzeja telpās iemests degmaisījums

“Šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai.” Aizturēta persona, kura iemeta degmaisījumu Okupācijas muzejā 95

Valsts policija aizturējusi personu, kura varētu būt vainojama degmaisījuma iemešanā Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas
Viņš izsaka lielu pateicību Valsts drošības dienestam un Valsts policijai par profesionālo darbu, identificējot un aizturot šo personu.

Ministrs uzskata, ka profesionāli paveiktā darba rezultāts ir ne tikai personas aizturēšana, bet arī ātrums, kādā tas tika izdarīts, neskatoties uz to, ka uzbrucējs bija veicis sagatavošanās priekšdarbus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Neatsverama nozīme te bijusi izcilai sadarbībai ar Rīgas Pašvaldības policiju un nozieguma operatīva atklāšana notikusi pateicoties RPP Videonovērošanas centram,” norāda ministrs.

Par notikušo ir sākts kriminālprocess, pamatojoties uz Krimināllikuma 185.panta 2.daļu, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Kozlovskis norāda, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam, un šādi noziegumi ir nopietns apdraudējums nacionālajai drošībai. Viņš cer, ka šis noziegums tiks vērtēts ar visu likuma bardzību un sods būs atbilstošs nodarījumam.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” izteica pateicību dienestiem par operatīvo darbu. Ātra aizturēšana svarīga bija arī muzeja darbiniekiem, akcentēja Siliņa.

Arī Ministru prezidente norādīja, ka šis noziedzīgais nodarījums ir jāvērtē kopsakarā ar hibrīdkara apstākļiem, kuros pašlaik dzīvojam.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā direktores kabinetā pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.