Latvijas Okupācijas muzeja telpās iemests degmaisījums

FOTO. Vai mērķtiecīgi plānots uzbrukums? Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums 148

Ziņa papildināta ar policijas informāciju pl.14:53.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Naktī Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, aģentūrai LETA apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Viņa norādīja, ka, neskatoties uz uzbrukumu, muzejs turpina darbu un ekspozīcija ir pieejama apmeklētājiem. Tāpat Vība pauda cerību uz dienestu ātru iesaisti vainīgā atrašanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ceru, ka uzbrucējs tiks ātri atrasts. Manuprāt, tas bija mērķtiecīgi plānots uzbrukums Okupācijas muzejam. Gribu uzsvērt, ka mēs turpinām savu darbu,” sacīja Okupācijas muzeja vadītāja.

Kā aģentūrai LETA norādīja Valsts policijā, saistībā ar minēto notikumu policija veic pārbaudi, taču plašākus komentārus tā šobrīd sniegt nevarot.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču uzsvēra, ka informāciju par incidentu Okupācijas muzejā viņa saņēmusi no iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (JV). Viņa norādīja, ka iekšlietu un drošības dienesti strādā kopā, lai atrastu vainīgo.

“Mēs rūpīgi sekosim līdzi šai situācijai, lai Okupācijas muzeja darbinieki justos droši. Skaidrs, ka šajos ģeopolitiskajos apstākļos mums īpaši jārūpējas gan par mūsu robežu, gan iedzīvotāju drošību. Ceru, ka tuvākajā laikā dienesti varēs aizturēt vainīgo personu,” sacīja Siliņa.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka valsts drošības iestādes un iekšlietu dienesti darīs visu, lai vainīgos sauktu pie atbildības un pierādīs, ka šāda veida provokācijas netiks tolerētas.

“Es ceru, ka brīdī, kad vainīgie tiks noķerti, arī tiesu sistēma reaģēs adekvāti un būs tiešām bargi sodi tiem, kas īsteno tāda veida provokācijas,” teica Rinkēvičs.

Policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma iemešanu Okupācijas muzeja vadītājas kabinetā

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma iemešanu Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā.

Kriminālprocess sākts par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Sods par šo noziedzīgo nodarījumu ir brīvības atņemšana līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzību līdz trim gadiem, aģentūra LETA uzzināja policijā.

Reklāma
Reklāma

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka aizvadītajā naktī plkst.1.04 saņemts izsaukums uz ēku Strēlnieku laukumā Rīgā, kuras pirmajā stāvā dega krēsls un papīri 0,5 kvadrātmetra platībā. LETA šodien novēroja, ka degmaisījums caur logu iemests Vības kabinetā, kas ir nokvēpis un turpat atrodas pilnībā sadedzis krēsls.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šorīt ticies ar Valsts drošības dienesta un Valsts policijas vadību un saņēmis apliecinājumu, ka pašlaik valsts drošības iestādes veic visas nepieciešamās darbības, lai vainīgās personas tiku identificētas un aizturētas.

Kozlovskis uzskata, ka ar visu likuma bardzību ir jāvēršas pret šādām provokācijām, kas vērstas uz nestabilitātes vai nedrošības sajūtas radīšanu.

Kozlovskis arī pateicas muzeja darbiniecei, kura nekavējoties informēja VUGD par muzeja ēkā iemesto degmaisījumu. Pateicoties šī cilvēka savlaicīgi sniegtai informācijai, VUGD varēja operatīvi ierasties notikuma vietā un veikt glābšanas darbus sākuma stadijā, izvairoties no smagākām sekām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.