Jāņa Saukas (attēlā) gaļas un to produktu stends Centrāltirgū.
Jāņa Saukas (attēlā) gaļas un to produktu stends Centrāltirgū.
Foto – Timurs Subhankulovs

Sāks būvēt Ādažu desu darbnīcu 1

Ādažos, Muižas ielā, jau drīzumā sāks uzņēmuma “Ādažu desu darbnīca” jaunās ražotnes būvniecību, “LB” uzzināja uzņēmumā.

Reklāma
Reklāma
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Jaunā gaļas pārstrādes ceha būvniecība varētu sākties pēc pusotra mēneša, stāsta uzņēmuma lielākais īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Jānis Sauka. Jau šonedēļ paredzēts izsludināt būvniecības konkursu un paralēli tiek iepirktas tehnoloģiskās iekārtas.

Sauka atklāj, ka pirmais būvniecības konkurss beidzies neveiksmīgi, jo būvniecībā cenas pieaugušas par 25%, līdz ar to nācies optimizēt projektu, sadalot to vairākās kārtās. Tāpat nācies atteikties no administrācijas ēkas būvniecības. Projekta kopējās izmaksas sasniegs teju četrus miljonus eiro, daļu izmaksu segs ES finansējums 1,6 miljonu eiro apmērā. “Nāksies ieguldīt vairāk personisko līdzekļu,” piebilda J. Sauka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvenais investīciju projekta īstenošanas mērķis ir palielināt uzņēmuma ražošanas jaudas, jo kompānija nespēj saražot tik daudz produkcijas, cik varētu pārdot. Pašreiz ražošanas telpu platība ir 280 kvadrātmetru, bet topošajā ražotnē būs 1300 kvadrātmetru un plānots, ka ražošanas jaudas varēs palielināt četras līdz piecas reizes.

Pagaidām visu saražoto produkciju uzņēmums realizē vietējā tirgū ierobežoto ražošanas jaudu dēļ. Taču pēc investīciju projekta īstenošanas uzņēmums cer sākt realizēt auksti kūpinātu gaļu Skandināvijā un Igaunijā, tāpat uzņēmums varētu atvērt veikalu Lietuvā.

Jau pērn vasarā “Ādažu desu darbnīca” izsludināja iepirkuma konkursu par jauna gaļas pārstrādes ceha ražošanas iekārtu un aprīkojuma piegādi ar pārstrādes jaudu līdz astoņām tonnām gatavās produkcijas diennaktī.

Iepirkumā no desmit kompānijām uzvarēja Lietuvas uzņēmums UAB “EFIS”, kas iekārtas un aprīkojumu piegādās par 173,9 tūkstošiem eiro (bez PVN).Investīciju projektu iecerēts īstenot, piesaistot finansējumu no ES Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Kā rāda “Firmas.lv” informācija, 2017. gadā “Ādažu desu darbnīca” strādāja ar 4,888 miljonu eiro apgrozījumu un 44,849 eiro peļņu. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Jānis Sauka (43,50%), bet 34,75% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Mārtiņam Saukam, 21,75% – Pēterim Saukam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.