Sports
Ziemas sports

Savainotā Ķibermaņa ekipāža netiek līdz otrajam braucienam PK posmā0


Oskars Ķibermanis (no kreisās) un Matīss Miknis.
Oskars Ķibermanis (no kreisās) un Matīss Miknis.
Foto: Juris Kalniņš

Latvijas bobsleja divnieks Ralfs Bērziņš/Dāvis Spriņģis sestdien Austrijā izcīnīja desmito vietu Pasaules kausa (PK) piektajā posmā, kamēr savainotā Oskara Ķibermaņa ekipāža neuzrādīja gana labu laiku, lai kvalificētos otrajam braucienam.

Sacensībās uzvaru svinēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas bija ātrākā abos braucienos un otrās vietas ieguvēju Bretu Holu no Lielbritānijas apsteidza par 0,74 sekundēm. Bronzu ieguva vēl viens vācietis Ričards Elsners, kurš līderim zaudēja 0,75 sekundes.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis un Bērziņš/Spriņģis. Miknim šajā posmā neklājās viegli, jo viņam startā kamanas nācās stumt ar iekšā sēdošo Ķibermani, kurš iepriekšējā nedēļā Pasaules kausa posmā sastiepa kājas muskuli, kā rezultātā aptuveni mēnesi nevarēs veikt starta ieskrējienu.

Bērziņš/Spriņģis pirmajā braucienā pārsteidzoši uzrādīja dalītu labāko starta laiku, bet trasē nepadevās ātrākais brauciens, kā rezultātā desmitā vieta. Otrajā braucienā Bērziņš līdz pat sacensību beigām dalīja labāko starta laiku, bet pēc vāciešu braucieniem viņa ekipāža bija otrā ātrākā trases pirmajos metros. Divu braucienu summā Bērziņš līderim zaudēja 1,26 sekundes, izcīnot dalītu desmito vietu.

Tikmēr traumētā Ķibermaņa ekipāža pirmajā braucienā uzrādīja 24.ātrāko starta laiku un finišēja 23.pozīcijā, kā rezultātā neizdevās kvalificēties otrajam braucienam, kurā piedalījās tikai 20 labākās ekipāžas.

Sacensībām pieteicās 26 ekipāžas, bet uz starta izgāja 25, jo diskvalifikāciju saņēma Lielbritānijas sportista Leimina Dīna ekipāža.

Īglsas trases starta rekords ir 4,96 sekundes, kuru 2011.gada 3.decembrī laboja Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Savukārt trases rekordu – 51,25 sekundes – pirms trim gadiem sasniedza vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks.

Saistītie raksti

Pasaules kausa divnieku ekipāžu kopvērtējuma vadībā ar 885 punktiem ir Frīdrihs, tālāk ar 688 punktiem seko šveicietis Mihaels Fogts, bet trijnieku ar 672 punktiem noslēdz kanādietis Džastins Krips. Ķibermanis pēc sestdienas starta noslīdējis uz ceturto pozīciju, iekrādams 644 punktus. Bērziņš ar 442 punktiem atrodams uzreiz aiz labāko desmitnieka.

Četriniekos līderis ar 1052 punktiem ir Frīdrihs, par 23 punktiem mazāk ir viņa tautietim Johanesam Lohneram, bet Krips ar 994 punktiem ir trešais. Ķibermanis no trešās vietas atpaliek par astoņiem punktiem, bet Bērziņš ar 290 punktiem ierindojas 18.pozīcijā.

Svētdien turpat Īglsas trasē notiks sacensības četriniekiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.