Foto: Jurga Jot/SHUTTERSTOCK

Sestdien Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks Zāļu dienas gadatirgus 1

Sestdien, 12.jūnijā, no plkst.8 līdz 14 Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD), Salaspilī notiks ikgadējais Zāļu dienas gadatirgus, aģentūru LETA informēja NBD Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Zane Rašmane.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Zāļu dienas gadatirgus šogad ir pirmais NBD organizētais stādu tirgus. Tas ir īpaši gaidīts notikums dārzkopju dzīvē, jo stādu sortimentu tirgū bagātina arī NBD izlolotie stādi, kurus citos gadatirgos iegādāties nav iespējams.

“Gadatirgu aicinām apmeklēt ne tikai dārzu un daiļdārzu īpašniekus, bet arī telpaugu mīļotājus, jo tiks tirgoti arī Oranžērijas sarūpētie siltzemju augi,” aicināja Rašmane.

CITI ŠOBRĪD LASA

NBD direktors Artis Vītiņš stāstīja, ka NBD gadatirgi piesaista ne vien dārzkopības entuziastus, bet arī iesācējus. Laikā, kad dabā viss ir sazaļojis un neprātīgā ziedēšana uzņem apgriezienus, iedvesmu sava piemājas dārziņa apstādījumiem meklē arī jaunie dārzu saimnieki. Ar šādu mērķi NBD ikdienā apmeklē gan jaunās ģimenes, gan jaunie dārzu īpašnieki, kas ģimenes pastaigas laikā NBD, vērojot augus BND, izplāno sava dārza arhitektūru.

Zāļu dienas gadatirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar stādaudzētavu jaunumiem, bagātināt savu kolekciju ne tikai ar tradicionāliem dekoratīvo un pārtikas augu stādiem, bet atrast arī retus, grūti pavairojamus un eksotiskus augus. Tāpat apmeklētājiem būs lieliska iespēja iegādāties ko saimniecībā noderīgu no Latvijas amatnieku piedāvājuma, kā arī panašķoties ar kādu no mājražotāju piedāvātajiem labumiem, stāstīja Rašmane.

NBD platība ir 129 hektāri. Tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu un nodotu gadu gaitā uzkrātās botānikas zināšanas nākamajām paaudzēm, pašlaik NBD teritorijā top Vides izglītības un informācijas centrs “Botania”, piebilda Rašmane.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.