Ekonomika
Bizness

“Šī nepieredzētā krīze prasa īpašu lēmumu pieņemšanu.” Ražotāja “Groglass” paziņojums0

Foto: Līga Vasiļūna

Covid-19 krīzes ietekmē augstas tehnoloģijas stikla pārklājumu ražotājs “GroGlass” nolēmis uz laiku apturēt ražošanu un no darba atbrīvot 92 ražošanas procesā iesaistītos darbiniekus, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Tāpat kompānijā pavēstīja, ka uzņēmuma pārējie 50 darbinieki piekrituši atalgojuma samazinājumam par 10%.

“Šī nepieredzētā krīze prasa īpašu lēmumu pieņemšanu. “GroGlass” ražošanas darbaspēka pagaidu samazināšana mums ļaus saglabāt darbības elastību un piemēroties krīzes neparedzamajos apstākļos un veiksmīgi atsākt jaudīgu ražošanu tad, kad situācija pasaulē būs stabilizējusies,” norādīja “GroGlass” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs.

Kompānijā atzīmēja, ka vairāk nekā 50% no “GroGlass” produkcijas izmanto specializētas ierāmēšanas darbnīcas vairāk nekā 45 valstīs, taču vīrusa izplatības apturēšanai noteikto ierobežojumu dēļ šīs darbnīcas vairumā gadījumu ir slēgtas.

Līdz starptautiskie tirgi atgūsies, “GroGlass” turpinās izpildīt pasūtījumus no jau saražotās produkcijas krājumiem.

Tāpat kompānijā minēja, ka uzņēmums šobrīd fokusēsies uz jaunu produktu attīstību un procesu optimizāciju. Uzņēmuma vadība paredz, ka ražošana tiks atsākta rudenī.

“GroGlass” darbu turpinās apmēram 50 darbinieku pārdošanas, pētniecības un attīstības, kā arī loģistikas komandās, strādājot pie attīstības projektiem, kas ļaus uzņēmumam no krīzes iziet ar inovatīviem produktiem, ar piedāvājumu jaunos tirgos, kā arī ar optimizētiem un uzlabotiem darba procesiem.

“GroGlass” apgrozījums 2018.gadā bija 16,42 miljoni eiro, kas ir par 4,9% mazāk nekā 2017.gadā, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 35% un bija 2,52 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Saistītie raksti

2018.gada vasarā “SEB banka” kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu “Kartesia” finansēja uzņēmuma “GroGlass” kapitāldaļu izpirkšanu no investīciju fonda “NCH Capital”. Darījuma rezultātā par “GroGlass” kapitāldaļu īpašniekiem kļuva Aleksandrs Kelbergs un citi “GroGlass” vadības komandas locekļi. Patlaban uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA “Alzette”. Kompānija “GroGlass” reģistrēta 2004.gadā.

“GroGlass” ir vadošais Eiropā un viens no vadošajiem pasaulē pretatspīduma un ultravioleto staru aizsargājošo stiklu ražotājiem. “GroGlass” produkts mākslas darbu ierāmēšanai ar zīmolu “Artglass” tiek izmantots mākslas darbu saglabāšanā visā pasaulē, tostarp arī Luvras muzejā Parīzē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Superdators pret koronavīrusu. Ar Japānas zinātnieku izstrādāto “Fugaku” meklēs Covid-19 pretlīdzekli
2 dienas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Jau pavisam tuvā nākotnē – lidojoši taksometri, kas trauksies ar 300 km/h 1
2 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kariņš skaidro, kā varētu uzlabot dzīves kvalitāti, nepaaugstinot nodokļus 9
2 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta vēl vienā slimnīcā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
8 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 4
7 stundas