Sīmanis par kultūras nozares gatavību X stundai: “Pirmajā vietā ir jāliek cilvēku dzīvības” 39

TV24 raidījumā “Preses klubs” tiek aktualizēts jautājums par Latvijas kultūras nozares gatavību iespējamai X stundai.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, režisors Dāvis Sīmanis uzskata, ka šādā brīdī pats svarīgākais ir civilo iedzīvotāju drošība un viņu evakuācija.

“Ar to jau mums ir zināmas problēmas. Ar šādu plānu gatavošanu un to iespējamo realizāciju,” skepsi pauž Sīmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, tas, kas attiecās uz kultūru un kultūras mantojumu, viens no svarīgiem faktoriem ir digitalizācija un tās realizācija maksimāli ātros tempos. Tas attiecās uz to kultūras mantojuma daļu, kuru var digitalizēt.

Tas, kas attiecās uz nedigitalizējamo kultūras mantojumu, protams, ir jābūt precīzam plānam: “Es nedomāju tikai un vienīgi ēku pasargāšanu no ugunsgrēka. Mēs varam iedomāties daudz un dažādus veidus, kā kultūras mantojums var iet bojā.”

Režisors uzsver, ka pirmajā vietā ir jāliek cilvēku dzīvības. Viņaprāt, būtu pilnīgi skaidri jāzina, kā X stundas situācijā notiks civilo iedzīvotāju plūsmas virzīšana un kas ir jādara: “Joprojām nav šādas vienotas sistēmas. Mēs joprojām dzīvojam tādā informācijas vakumā attiecībā uz šo.”

Sīmanis, gan nenoliedz, ka par kultūras mantojuma pasargāšanu arī ir jādomā. Šie jautājumi viens otru neizslēdz: “Šobrīd Kultūras akadēmija pāriet uz jaunām telpām. Sākot ar šī gada septembri, mēs pārejam uz Tabakas fabrikas kvartālu, kur veidojās mūsu jaunais universitātes campuss. Un skaidrs, ka viena no lietām, par ko mums ir ļoti nopietni jādomā ir cilvēku evakuācija. Kā tā var notikt un kā mēs varam parūpēties par mūsu darbiniekiem un studentiem.”

Arī valstiskā līmenī būtu jābūt kaut kādai vīzijai kas notiks: “Jau ideja par karu ir neiespējama. Par šo X stundu domāt ir ļoti sarežģīti. Bet plāniem ir jābūt!” savu viedokli pauž režisors un Kultūras akadēmijas rektors Dāvis Sīmanis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.