Foto: Ieva Leiniša/LETA

Skolas direktors: Jaunie pedagogi skolas dzīvē jāievada pakāpeniski 6

Jaunie pedagogi pakāpeniski jāievada skolas dzīvē, šodien Rīgas domes rīkotajā konferencē “Audzinot nākotni! Iedvesmas konference Rīgas pedagogiem”, teica Šteinhauera vidusskolas direktors Egīls Romanovskis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Viņš atsaucās uz Somijā gūto pieredzi, kur studenti skolās nestrādā par pedagogiem, bet gūst pieredzi strādājot par pedagoga palīgiem.

Arī Romanovska vadītajā skolā ir skolotāja palīgs, kas gūst pieredzi, piedaloties mācību stundās gan pie jaunās skolotājas, gan pie pieredzes bagātas pedagoģes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, lai noturētu skolās jaunos pedagogus, lai viņi pēc pirmajiem gadiem neizdegtu un nepamestu skolu, ir būtiski, lai viņi nesāktu pilnvērtīgi strādāt skolā uzreiz pēc 12 klases, bet pakāpeniski ienāktu skolā apgūstot skolotāja pieredzi.

Turklāt direktoram un skolas administrācijai ir jābūt kā “buferzonai”, kas saņem punus un no tiem pasargā skolotājus tostarp no ļoti prasīgiem vecākiem.

Kā vienu no iespējām, kā noturēt skolā gan skolotājus, gan skolēnus, Romanovskis norādīja, ka skolai jābūt kādai “odziņai”, kas piesaista un notur skolas saimi.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domē šodien norisinās konference, kurā pedagogi, skolu vadības pārstāvji un eksperti diskutē par pedagogu piesaistes jautājumiem un meklē jaunus risinājumus.

Pasākumā “Audzinot nākotni! Iedvesmas konference Rīgas pedagogiem” paredzētas vairākas ievadlekcijas, iedvesmas stāsti pedagogu piesaistei un paneļdiskusija.

Savukārt radošās darbnīcas spriedīs par skolotāju profesijas prestižu, jauno skolotāju un skolu absolventu piesaisti, nepieciešamo skolotāja mūsdienīgam darbam un kā mainīt profesionālo karjeru, kļūstot par skolotāju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.