Dabā
Zaļā dzīvošana

Skrundas novada pļavā klejo rets putns – melnais grifs2


Aculiecieks Skrundas novadā novērojis retu putnu Latvijā – melno grifu.
Aculiecieks Skrundas novadā novērojis retu putnu Latvijā – melno grifu.
Ekrānuzņēmums no Gata Vilbranta profila Twiiter.

Meteorologs Jānis Trallis savā Twitter profilā dalījies ar kāda aculiecinieka fiksētiem foto mirkļiem Skrundas novada pļavā, ievēroja portāls “La.lv”.

Aculiecinieks Gatis šo trešdien, 5.jūnijā, Twitter raksta: “Veiksme atalgo čaklos – pēc zāles pļaušanas laukos sastapu savu pirmo (un droši vien arī pēdējo) melno grifu Latvijā. Ja saprotu pareizi, tad 11. novērojums LV! Iespaidīgs putns – milzīgs!”

Portālā “latvijasdaba.lv” pie putnu sugām norādīts, ka melnais grifs ir lielākais no Eiropas plēsīgajiem putniem. Tā ķermeņa garums – 100–110 cm, spārnu izplētums – 250–295 cm. “Melnajam grifam lidojumā raksturīgi vienmērīgi plati spārni ar ļoti gariem „pirkstiem”. Vecākiem putniem uz spārnu apakšējo segspalvu galiem redzama gaiša josla. Spārnu pakaļmala robaina. Planējot spārnus tur horizontāli. Lidojošam putnam aste īsa, ķīļveidīga. Tās garums aptuveni vienāds ar pusi no spārnu platuma. No liela attāluma lidojošs melnais grifs izskatās pilnīgi melns,” tā teikts pie putna sugas apraksta. Plašāk lasiet šeit!

Saistītie raksti

Melnie grifi sastopami Dienvideiropā un no Grieķijas līdz Ķīnas austrumiem. Eiropā ligzdo 1800–1900 melno grifu pāru, to skaits pēdējos gadu desmitos ir stipri pieaudzis. “Latvijā melnais grifs ir rets ieceļotājs – līdz šim reģistrēti tikai deviņi novērojumi, no tiem pēdējais – 2005. gadā,” minēts portālā “latvijasdaba.lv” (lapas informācija atjaunota šogad aprīlī). Gatis gan secinājis, ka viņš melno grifu Latvijā novērojies 11.reizi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.