Slaidiņš par Lukašenko kodolieroču draudiem pret Baltiju: “Lai viņš tur runā, ko grib, – atslēdziņas viņam nav!” 143

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandra Lukašenko režīms ir kļuvis arī par draudu reģionālajai un starptautiskajai drošībai, pieminot trešo gadadienu kopš viltotajām prezidenta vēlēšanām akcentēja Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis Žuzeps Borels.

Reklāma
Reklāma
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 23
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina 226
TV24
Uzņēmējs atklāj, kāpēc jau labu laiku nepērk Ķīnā ražotas preces. Kādu ļaunumu var nodarīt parasts putekļu sūcējs? 36
Lasīt citas ziņas

9.augustā apritēja trešā gadadiena kopš krāpnieciskajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā. Šajā dienā pirms trim gadiem simtiem tūkstošu baltkrievu izgāja ielās, lai miermīlīgi aizstāvētu savas tiesības izvēlēties savu nākotni. Lukašenko režīms šīs spontānās demonstrācijas apspieda ar ārkārtīgu brutalitāti.

Borels uzsver, ka Lukašenko režīms ir kļuvis arī par draudu reģionālajai un starptautiskajai drošībai, veicot tādas darbības kā civilās lidmašīnas piespiedu nolaišanās 2021.gada maijā un joprojām notiekošā nelikumīgās migrācijas veicināšana uz ES austrumu robežām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat kopš 2022.gada 24.februāra režīms ir kļuvis par līdzzinātāju Krievijas agresijas karā pret Ukrainu, pakļaujot riskam pašas Baltkrievijas suverenitāti un neatkarību, lai atbalstītu Krievijas noziegumus Ukrainā. Šī līdzdalība ir ļāvusi Krievijai nelikumīgi deportēt Ukrainas bērnus uz Baltkrievijas teritoriju.

Nesen kādā intervijā Aleksandrs Lukašenko draudēja arī pielietot kodolieročus pret agresori Latviju un citām kaimiņvalstīm. Vai vispār Lukašenko ir kodolieroči, ko viņš varētu izmantot? Šis jautājums TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” tika uzdots Jānim Slaidiņam, NBS majoram un Zemessardzes štāba virsniekam.

Vēl nav simtprocentīgi apstiprināts un šobrīd viss ir tikai pieņēmumi, ka šie ieroči, iespējams, Jevgēņija Prigožina dumpja laikā, tā aizsegā, ir kaut kur pārvesti.

Slaidiņš uzskata, ka Lukašenko var teikt, ko grib. “Viņa propoganda arī bļāva, ka esam tagad kodollielvalsts, bet atslēdziņa, kura izvīlēta, noteikti nav pie Lukašenko – tie ir Krievijas kodolieroči. Viņš var runāt, ko viņš grib.”

Tas, ka krievi ir aizsūtījuši kaujas tehniku, ar kuru viņi var šaut Iskander raķešu sistēmas, kuras apkalpos baltkrievu apkalpes, jā, tas gan ir fakts, bet ne jau tās skrūvēs klāt kodolgalviņas, uzskata majors.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
TV24
Uzņēmējs atklāj, kāpēc jau labu laiku nepērk Ķīnā ražotas preces. Kādu ļaunumu var nodarīt parasts putekļu sūcējs?
Kokteilis
TESTS ar humoru. Izvēlies slotu un noskaidro, kāda ragana esi!
TV24
Politologs: Putins sāk graut pats savu varu – pulkvežu masa paliek par lielu
Lasīt citas ziņas
Ukrainas bruņotie spēki diennaktī iznīcinājuši vismaz 1100 okupantu: Viņi neredzēs pavasara sauli
Veselam
Pirmā instance attaisno “Covid-19 vakcīnu skandālā” apsūdzēto Viņķeli: Paldies ģimenei, draugiem, atbalstītājiem un advokātei
FOTO. “Gājis mums ir visādi…” Jaunais Rīgas teātris atgriežas mājās – Lāčplēša ielā. Kā tur tagad izskatās?
TESTS. Vai atpazīsti šīs 10 agrās pavasara puķes? Uzzini, vai esi pavasara puķu ģēnijs!