Slaidiņš par mobilizāciju Ukrainā: “Grūti iedomāties, kā var nepieredzējušas vienības nomainīt ar veterāniem?! Tur īsti nekas labs nenotiks…” 162

“Ukraina var iesaukt 500 000 cilvēku. Tas ir tas, ko savulaik prasīja Ukrainas Bruņoto spēku komandieris, ģenerālis Zalužnijs, lai varētu izdzīvot, atgūt un efektīvi pretoties ir vajadzīgs iesaukt pusmiljonu,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” informēja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, atsaucoties uz ārvalstu medija “Financial Times” pubikāciju, kurā šādu informāciju apliecinājuši avoti Ukrainas Aizsardzības ministrijā.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

“Bet svarīgākais ir nomainīt 330 000 frontē esošos, tātad rotācija. Lai gan grūti iedomāties, kā var nepieredzējušas vienības nomainīt ar veterāniem?! Tur īsti nekas labs nenotiks…Tātad šī rotācija ir jāveic pakāpeniski – vienības ir jāiepludina, lai tās pierod pie tā,” tā komentēja Slaidiņš, apspriežot iespējamo mobilizācijas plānu Ukrainas armijā.

Paši ukraiņi esot atzinuši to, ka tiklīdz ierodas jauna vienība frontē, tā viņiem pirmajā nedēļā ir “30% zaudējumi”, skaidroja NBS majors. “Tas ir daudz. 40-50% liela vienība jau vairs nav kaujas spējīga, ja viņa pusi ir zaudējusi,” teica Slaidiņš TV24 raidījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas Augstākā Rada gatavojas 31.martā balsot par 2.lasījumu, kas saistīts ar mobilizāciju valstī. “Mobilizācijas resurss vecumā no 25 līdz 60 gadu vecumam ir 11,1 miljons cilvēku. Tātad pietiekami. Un no šiem 11.1 miljoniem var tikt mobilizēti 3,7 miljoni cilvēku. Bet bija aptauja: 35% ir gatavi mobilizēties, bet 48% nav gatavi mobilizēties. Tātad tur ir jāstrādā valstiski, lai motivētu cilvēkus iet bruņotajos spēkos un aizstāvētu savu zemi,” norādīja Slaidiņš.

Un, ko domā pārējie šī aptaujas dalībnieki, kuri nepauda skaidru viedokli par gatavību mobilizācijai? Uz to Slaidiņš atteica, ka viņi domā tā – kā būs, tā būs! “Novedīs viņus līdz gatavībai [mobilizēties]. Šī apmācība notiek. Arī Vācija paziņoja, ka viņa ir veikusi jau kopumā 12 000 Ukrainas karavīru apmācību, arī Lielbritānijā mācīja. Tā ka Eiropa jau cenšas,” piebilda Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.