Šo sestdien visi mīļi gaidīti Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē “Pasakas midzināšanas” pasākumā 2

Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parks Tērvetē sestdien, 21.oktobrī, gaidīs lielus un mazus uz tradicionālo tūrisma sezonas noslēguma pasākumu “Pasakas midzināšana”.  Dabas parka informācijas centra vadītāja Lilita Kauste atklāj, ka “Pasakas midzināšana” notiks jau trīspadsmito gadu pēc kārtas. Pirms vērt vārtus rudens/ziemas sezonai, parka apmeklētāji sestdien varēs līdzdarboties dažādās radošās darbnīcās, priecāties par muzikāliem priekšnesumiem, izstaigāt parka takas un, protams, tikties ar pasaku tēliem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Lai arī “Pasakas midzināšanas” pasākumi sāksies pulksten divpadsmitiem un ilgs līdz četriem pēcpusdienā, parks apmeklētājiem būs atvērts no deviņiem rītā līdz pat sešiem vakarā, stāsta Lilita Kauste. Visas dienas garumā meža takās būs sastopami iemīļoti pasaku tēli – Rūķi, Sila raganiņa, Meža laumiņa, Zaķis Brencis, Ķēkša, Pele un citi. Rūķu sētā ar bērniem darbosies Rūķu krustmāmiņa, lai kopīgiem spēkiem radītu īstu koka meistarstiķi. Savukārt Rūķu māmiņa cienās ģimenes ar gardum gardu pašas gatavotu tēju, meža veltēm un āboliem. “Būs arī tikšanās ar Meža Vilku, kurš pārbaudīs ģimeņu zināšanas meža lietās. Uzdevumus par dabas lietām Pasaku mežā kopā ar Ķēkšām dos arī mazā Sila Raganiņa,” par gaidāmajiem pasākumiem teic Lilita Kauste.

Kā jau svētkos klājas, būs arī muzikāli priekšnesumi. Sākot no plkst. 14:00 Raganu silu pierībinās Andžeja Grauda bungu skolas akustisko bungu priekšnesums, Rūķu pilsētā Čiekurē no pulksten 15:00 sanākušos priecēs bērnu vokālā ansambļa “Rotiņa” un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas kora koncertprogramma “Rudens krāsas”. Būs arī sava īpašā “odziņa” – Pasaku mežā darbosies Rīgas  pantonīmas studija mīmi, kas veidos performances  ar dabas parka apmeklētājiem, un, protams, visur rosīsies arī pasaku tēli. Rūķu sapulču vietā un Rūķu sētā būs arī divas grila ugunskura vietas, kur apmeklētāji varēs uzcept līdzpaņemtos gardumus un pēc pastaigām pa parka takām  pasildīties pie ugunskuriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lilita Kauste stāsta, ka arī rudens/ziemas sezona būs dažādiem pasākumiem bagāta. “Sākot  ar novembri, visu decembri, janvāri un  februāri mēs piedāvājam dažādas aktivitātes pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu grupām. Sestdienās un svētdienās arī ģimenēm  ir iespēja atbraukt uz parku, lai ne tikai izstaigātu parka takas, bet arī līdzdarbotos dažādās tematiskajās radošajās darbnīcās. Novembrī mums dabas parkā būs Mārtiņdienas nedēļa, pēc tam sekos patriotiskā nedēļa – “Daudz laimes, mana zaļā Latvija!”. Decembris jau iezīmējas ar Ziemassvētkiem, ar gaismas gaidīšanas brīdi, kad saule pagriežas jau citā virzienā. Bērniem mēs ziemas sezonā piedāvājam dažādas radošās darbnīcas, kā arī dažādus pasākumus draugu pulciņiem vai kādiem korporatīviem pasākumiem. Viss parks būs gaišs un apmeklētājus gaidošs,” saka dabas parka informācijas centra vadītāja.

Jau pagājušajā gadā LVM dabas parka Tērvetē takas apmeklētāju un arī pašu priekam tika izgaismotas, un arī šī gada tumšajos mēnešos – novembrī, janvārī un februārī – parka meža takās vēl spožāk kā pērn spīdēs gaismiņas. “Visi ir laipni aicināti arī pēc darba pastaigāties pa parku, atstāt ikdienas rūpes meža takās un paņemt no meža visu mīļāko, jaukāko un gaišāko,” saka Lilita Kauste.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.