Latvijā
Rīga

Šogad nenotiks tradicionāli plaši apmeklētie 9.maija svētki Uzvaras parkā0

Foto LETA

Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, šogad Rīga, Uzvaras parkā, nenotiks tradicionāli plaši apmeklētie Krievijā atzīmētās Uzvaras dienas svētki, aģentūrai LETA apstiprināja biedrības “9.maijs.lv” valdes loceklis Vadims Baraņņiks.

Paziņojumā biedrība norāda, ka pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara beigām “normāla ikdiena” ir paralizēta praktiski visās pasaules valstīs, nosakot ierobežojumus iedzīvotājiem un aizliegumus pasākumu organizatoriem.

“Tajā skaitā ārkārtas situācijas termiņa pagarināšana Latvijā līdz 12.maijam padara praktiski neiespējamu 9.maija svinību organizēšanu Rīgā tā, kā to mūsu biedrība īstenoja pēdējos gados,” pauž biedrība.

Biedrība uzsver, ka ievestie ierobežojumi nenozīmē, ka 9.maiju Latvijā neatzīmēs vispār, jo “Uzvaras diena ir ne tikai koncerts Uzvaras parkā, uzstāšanās no skatuves un svētku uguņošana”, bet arī “kolektīvās atmiņas svētki par tiem, kas krituši kaujas laukos, atbrīvojot pasauli no nacisma”.

“Visi šie cilvēki ir karojuši un strādājuši tolaik, lai šodien dzīvotu mēs. Tāpēc aicinām tos, kam 9.maijs ir īpašs datums, šajā dienā atcerēties par saviem tuviniekiem, kaimiņiem vai vienkārši paziņām, kuri vai nu pārdzīvojuši karu, vai nu kļuvuši par tā upuriem,” aicina biedrības pārstāvji.

Baraņņiks aģentūrai LETA atzina, ka šajā dienā daļa iedzīvotāju, visticamāk, tomēr dosies pie Uzvaras pieminekļa nolikt ziedus, gan “ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus”.

“Mēs patlaban vēl domājam, kā varētu noorganizēt kādu pasākumu tiešsaistes režīmā, ņemot vērā, ka tradicionālā pulcēšanās nebūs iespējama,” sacīja Baraņņiks.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju.

Tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā. Rietumeiropā Otrā pasaules kara beigas tiek atzīmētas 8.maijā.

Saistītie raksti

Biedrība “9.maijs.lv” šajā dienā ik gadu Uzvaras parkā Pārdaugavā rīko vairākus publiskus pasākumus, kurus apmeklē daudzi desmiti tūkstoši cilvēku. Tradicionāli tika rīkots “Uzvaras dienas” gājiens, organizēti dažādi koncerti, ziedu nolikšanas ceremonija, kā arī svētku uguņošana.

Pasākumi gan nereti izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.