Šolcs: Skandināvus mūsu piens vienkārši neinteresē un viss. Tikai Latvija ir kā “iebraucamā sēta” 92

“Gribētu runāt par mūsu tirgotājiem. Lielākie mazumtirgotāji mums ir “Rimi” un “Maxima”, tie veiksmīgi operē arī Lietuvā un Igaunijā, bet Igaunijā attiecība vietējam svaigam pienam pret ievesto ir 99% – tik ir Igaunijā ražotais piens, bet 1% ir kaut kas.” Šādu komentāru TV24 raidījumam “Nacionālo interešu klubs” sniedza Jānis Šolks, Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

“Vēl pirms Covid 19 veicām jaunu tirgu meklēšanu, ekspedīciju pa Skandināviju, kur eksportēt mūsu piena produktus. Secinājums ir vienkāršs – viņus mūsu produkti neinteresē pēc būtības un viss, cena neinteresē, nekas neinteresē. Viņu

atbilde ir ļoti konkrēta – apstaigājiet veikalus, ja tur ir kas tāds, kas mums nav, tad droši piedāvājiet!” tā stāsta Šolcs, uzsverot, ka tā ir attieksme jau pašā saknē.
CITI ŠOBRĪD LASA

Šāda situācija “kā iebraucamā sētā” ir tikai Latvijā, to redzam arī Igaunijas piemērā. Citviet strādā protekcionisms – maksimāli nodrošināt vietējam ražotājam pārdot savu produktu vietējā tirgū.

Ja runā par izvesto pienu no Latvijas – tās ir 1000 tonnu dienā, no tām atgriežas 450 tonnas, bet jau ar pievienoto vērtību kā gatavie produkti. “Ja mēs izslēgtu piena produktu importu, tad šo apjomu varētu kaut rīt notirgot tepat Latvijā. Tas ir brīvais tirgus,”tā Šolcs.

Kā papildina Mārtiņš Trons, Zemnieku saeimas lauksaimniecības politikas eksperts: “Tas ir jautājums, vai valstij tas ir pieņemami? Četrus gadus tirgotājiem ar ministrU saruna nav bijusi. Pirms tam gan tas ir bijis un arī rezultāti bija”.

Šolcs apstiprina, ka savulaik šāda kampaņa bija, kad Latvijas piena produkti uz brīdi veikalu plauktos tiešām bijuši 80%.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.