Ekonomika
Īpašums

Stingrāk uzraudzīs siltumapgādes un ūdenssaimniecības uzņēmumus pašvaldībās1

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) tuvākajā laikā plāno uzsākt stingrāk uzraudzīt tos komersantus, kuri pašvaldībās sniedz regulētus siltumapgādes un ūdenssaimniecības pakalpojumus.

Līdz ar to Regulators aicina atsaukties komersantus un pašvaldības, kuriem jāreģistrē sava darbība Regulatorā kā regulētam komersantam, lai izvairītos no negaidītiem sodiem par nelikumīgu darbību.

Regulators laika gaitā ir konstatējis atsevišķus gadījumus (vairāk siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniegšanā), ka komersants, sniedzot sabiedriskos pakalpojumus, nav ilglaicīgi izpildījis normatīvajos aktos noteikto pienākumu reģistrēties un/vai licencēties, lai likumīgi sniegtu sabiedriskos pakalpojumus.

Ne vienmēr komersants apzināti nav izpildījis normatīvajos aktos noteiktos pienākumus, bet gan nepietiekamas izpratnes rezultātā komersants nav reģistrējies un licencējies, lai arī tā sniegtie sabiedriskie pakalpojumi atbilst Noteikumos noteiktajiem regulēšanas kritērijiem[1].

Lai šo situāciju mainītu, Regulators aicina pašvaldības sniegt informāciju par tiem komersantiem, kuri viņu teritorijā sniedz siltumapgādes un ūdenssaimniecības pakalpojumus noteiktā apjomā – siltumenerģijas apgādē ja lietotājiem nodotais siltumenerģijas apjoms pārsniedz 5000 megavatstundu gadā.

Savukārt ūdenssaimniecības nozarē – ja komersanta sniegto sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms vismaz vienā veidā pārsniedz 100 000 m3 gadā.

Minētā informācija ir nepieciešama, lai īstenotu Regulatora Likumā noteikto funkciju, tajā skaitā – ​aizstāvēt lietotāju intereses (piemēram, saņemt sabiedriskos pakalpojumus par ekonomiski pamatotiem tarifiem) un izpildi siltumapgādē un ūdenssaimniecības nozarē.

No pašvaldībām saņemtās informācijas Regulatoram būs iespēja konstatēt tos komersantus, kuru sniegtie sabiedriskie pakalpojumi siltumapgādē un ūdenssaimniecības nozarē līdz šim vēl nav regulēti.

Tādējādi Regulators varēs īstenot nepieciešamās darbības, lai varēs šādus komersantus identificēt kā arī īstenot nepieciešamās darbības, lai konkrētie komersanti turpmāk sabiedriskos pakalpojumus sniegtu saskaņā ar tiem piemērojamo regulatīvo satvaru likumīgi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) kā daudznozaru regulators darbu uzsāka 2001. gada 1. septembrī ar uzdevumu realizēt sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apglabāšanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

Saistītie raksti

Regulators ir neatkarīga institūcija, kas darbojas saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un regulējamo nozaru speciālajiem normatīvajiem aktiem, patstāvīgi pildot tam ar likumu nodotās funkcijas, pieņemot lēmumus un izdodot administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Regulatora misija ir neatkarīgi un uzticami nodrošināt lietotāju un komersantu interešu līdzsvarošanu, veicinot sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
900 km par 300 miljoniem: beidzot publisko karti ar ceļu posmiem, ko plāno saremontēt. Kurš un kā pieņēma gala lēmumu?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Par īri nemaksā, pa pagalmu skraida pliknes, skan šāvieni: īrnieks miljonu vērtu īpašumu Jūrmalā pārvērš par “bomžu” māju
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO. Baltkrievijā turpinās vērienīgi protesti: Minskas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku
4 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem 1
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Jēkabpilī notikusi smaga divu traktoru sadursme 1
8 stundas