“Tagad ir eiropeisks Ušakovs un Rosļikovs, kurš vispār nepiedalās vēlēšanās un kaut ko tur runā!” Titavs par krievvalodīgo apjukumu 70

Kāpēc krievvalodīgie cilvēki maz atnāca uz vēlēšanām?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Iespējams, viņi ir apjukuši, jo vēlētāji ir sašķēlušies un nezina, par ko balsot, jo iepriekš ļoti spēcīgi startēja Ždanoka un “Saskaņa”, kas apvienoja krievvalodīgos vēlētājus, bet tagad ir eiropeisks Ušakovs un Rosļikovs, kurš vispār nepiedalās vēlēšanās un kaut ko tur runā, līdz ar to es domāju, ka krievvalodīgajiem interese ir maza,” saka sabiedrisko attiecību kompānijas “Titava laboratorija” vadītājs Dans Titavs.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši vismaz 519 046 vēlētāji jeb 33,68% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šāda aktivitāte bijusi, apkopojot rezultātus par 963 no 999 vēlēšanu iecirkņiem. Vēlētāju aktivitāte vēl nav apkopota daļā no ārvalstu vēlēšanu iecirkņiem. Amerikā un Lielbritānijā balsošana vēl turpinās.

Sestdien vēlēšanu iecirkņos nobalsojuši 383 853 vēlētāji jeb 24,91% no kopējā balsstiesīgo skaita, bet atrašanās vietā – 6257 jeb 0,41% balsstiesīgo.

Trīs iepriekšējās balsošanas dienās Latvijā EP vēlēšanās nobalsoja 128 936 vēlētāji jeb 8,37% no balsstiesīgajiem.

Šogad EP vēlēšanās vēlētāju aktivitāte ir pārspējusi divas iepriekšējās vēlēšanas.

Iepriekšējās EP vēlēšanās, kas notika 2019.gadā, nobalsoja 474 390 jeb 33,53% balsstiesīgo iedzīvotāju, savukārt 2014.gada EP vēlēšanās – 445 225 vēlētāji jeb 30,24%.

Jau vēstīts, ka kopumā EP vēlēšanās šogad varēja piedalīties 1,541 miljons Latvijas iedzīvotāju.

Balsstiesīgajiem pilsoņiem bija tiesības balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. EP vēlēšanās balsot varēja no plkst.8 līdz 20.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.