“Tanku zaudējumi pieaug.” Slaidiņš komentē jaunāko statistiku par Ukrainas un Krievijas zaudējumiem karā 144

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” tika analizēta jaunākā pieejamā statistika par Ukrainas un Krievijas bruņoto spēku zaudējumiem frontē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Pēdējais kopsavilkums par zaudējumiem tika analizēts šā gada 26.februārī. Kopš tā laika Ukrainas armija ir zaudējusi 291 kaujas tehniku, savukārt Krievijas bruņotie spēki – 691 kaujas tehniku, tā informēja NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, demonstrējot TV24 raidījumā detalizētu grafiku ar jaunāko statistiku.

“Redzam atšķirību tankos. Ja ukraiņiem tie ir 44 tanki, tad krieviem tie ir 147 tanki zaudēti. Ja tā salīdzina, tad lielākie zaudējumi ir kājnieku kaujas mašīnās. Krieviem šajā laika posmā ir iznīcināts 277, ukraiņiem tikai 31. Tātad tie ir šie uzbrukumi pie Avdijivkas, Časivjaras ar kaujas tehniku. Un vēl jau viss nav saskaitīts kopā,” uzskaitīja NBS majors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazāk esot zaudētas reaktīvās artilērijas sistēmas. “Tur attiecīgi 9 [ukraiņiem] un 16 [krieviem]. Varam redzēt, ka arī “Abrams” tanki ir 4 – divi iznīcināti un divi ir bojāti. “Challenger 2” joprojām ir viens. No “Leopard” [tankiem] kopumā 36, no tiem 20 ir bojāti un 16 ir iznīcināti,” pastāstīja Slaidiņš par zaudējumiem frontē.

“Ja tā ņem, bilance priekš ukraiņiem izskatās pozitīva, ja salīdzina. Tanku zaudējumi pieaug, bet tie nav visi skaitļi, tie noteikti ir krietni lielāki! Šie ir skaitļi, kas pieejami pēc foto un video faktiem. Tie ir simtprocentīgie zaudējumi. Abām pusēm tie noteikti ir lielāki,” uzsvēra NBS majors TV24 raidījumā.

Turpinājumā Slaidiņš vēl komentēja jaunāko statistiku par to, cik virsnieki gājuši bojā karā Ukrainā pēdējā mēneša laikā.

“Tātad arī pēc pieejamajiem foto un video faktiem, Krievijas bruņotie spēki šajā mēnesī vēl zaudējuši 190 virsniekus. Lielākā daļa tie ir jaunākie – kapteinis vecākais, leitnants… Tātad tie ir tie, kas atrodas manerva vienībās, vada rotas, bataljona komandieri. Sen neviens ģenerālis nav bijis [gājis bojā], bet ir trīs pulkveži – tie arī brigāžu līmeņa. Šie pulkveži, visticamāk, ir saistīti ar tām A-50 lidmašīnām, kas tika nogāztas, vai arī ar triecieniem pa štābiem,” tā komentēja Slaidiņš, rādot grafiku ar skaitļiem TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

Plašāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.