Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu
Foto: LETA/AFP

“Tas ir slikts un brīdinošs signāls,” Militārais analītiķis stāsta par krievu un ASV “tiešo līniju” 0

“Visos laikos starp amerikāņiem un krieviem eksistējusi un eksistē arī tagad speciāli sakaru kanāli, kur augstākie militārie vadoņi var savā starpā sazināties. Šie kanāli tika izveidoti tāpēc, ka nedrīkst aizmirst – gan viena, gan otram ir sarkanā poga, lai tā poga netiktu nospiesta un visus incidentus, pirms pāraug konfliktā, varētu atrisināt pārrunu veidā,” TV24 Speciālizlaidumā stāsta militārais analītiķis, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Diemžēl satraucošs ir fakts, ka amerikāņi šobrīd nevar sazvanīt savus kontaktus Krievijā.

“Gan Šoigu un Gerasimovs ir kaut kur pazuduši un, ja tā versija ir tāda, ka viņi atrodas bunkuros un dara to, kas viņiem jādara, tad vismaz viņiem būtu jāceļ telefona klausule no tikpat ietekmīgiem militāriem cilvēkiem Amerikā,” Rajevs saka.

Diemžēl sakari šobrīd nenotiek.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Tas ir slikts un brīdinošs signāls. Pat Karību krīzes laikā, kad krievi tur izvietoja raķetes, komunikācija darbojās un varēja veikt pārrunas. Cerēsim, ka tuvākajā laikā viņiem izdosies savstarpēji sazvanīties un kliedēt visas baumas un potenciālās briesmas,” viņš saka.

Vai šīs komunikācijas neesamība varētu apstiprināt, ka Šoigu tiešām ir pazudis, atstādināts no amata?

„Teorētiski tas varētu to nozīmēt, bet ir jāatceras, ka jebkurā militārā organizācijā jebkura vadoša persona tiek nobīdīta, viņa vietā nāk cits. Vadītāja amats nekad nepaliks tukšs,” Rajevs skaidro.

Jau ziņots, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu publikā nav manīts kopš 11.marta, ziņo krievu izdevumi “Mediazona” un “Agensto”.

Parasti Šoigu ļoti aktīvi kontaktē ar medijiem un pievērš lielu vērību savam publiskajam tēlam.

“Agenstvo” norāda, ka līdz 11.martam ministrs ziņās pieminēts gandrīz katru dienu.

Šoigu tuvākajās aprindās klīstot runas, ka viņam esot problēmas ar sirdi.

Kremļa tīmekļa vietnē ziņots, ka 18.martā Šoigu piedalījies diktatora Vladimira Putina sarunā ar Drošības padomes pastāvīgajiem locekļiem, taču vietnē nav publicētas nedz fotogrāfijas, nedz video, kas to apliecinātu.

Tajā pašā dienā Krievijas Pirmajā kanālā tika demonstrēts sižets, kurā redzams, kā Šoigu apbalvo militārpersonas par piedalīšanos karā pret Ukrainu. Sižetā apgalvots, ka tas noticis “šodien”, tas ir, 18.martā.

Taču šis videoieraksts Aizsardzības ministrijas tīmekļa vietnē publicēts jau 11.martā, norādot, ka apbalvošana notikusi tajā pašā dienā.

Reklāma
Reklāma

Arī pēdējā ziņa, kas publicēta Šoigu profilā Aizsardzības ministrijas vietnē, datēta ar 11.martu.

Žurnālisti norāda, ka pazudis ir ne tikai Šoigu. Pēc 11.marta nav ziņu arī par Krievijas ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu.

SAISTĪTIE RAKSTI