Teterovskis par ukraiņu dziesmas vietu Dziesmu svētkos: “Te ir vajadzīga ne tikai griba, bet arī varēšana” 279

Tuvojoties Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem, vairākkārt aktualizējies jautājums par ukraiņu dziesmas iekļaušanu tajos. Ir vāktas balsis portālā “Manabalss.lv”, par to runājuši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram Zigmārs Liepiņš, kurš pauda pārliecību, ka cilvēki pie šīs dziesmas stāvētu kājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Arī diriģents Ints Teterovskis un žurnāliste Elita Veidemane TV24 raidījumā “Preses klubs” diskutē par šo jautājumu. “Te ir vajadzīga ne tikai griba, bet arī varēšana,” saka I.Teterovskis, piebilstot, ka “tas viss būtu iespējams, bet tas prasa milzīgu laiku.” Viņš skaidro, ka Dziesmu svētku repertuāru kori mācās jau trešo gadu, un norāda, ka ukraiņu dziesmas drīzāk iederētos sadziedāšanās nakts repertuārā.

Savukārt žurnālistei E.Veidemanei ir cits viedoklis: “Taču man šķiet, ka pietiek laika, lai iemācītos, piemēram, “Červona kalina””. Diriģents norāda, ka relatīvi pietiek laika, ja nav jāmācās nekas cits papildus, taču žurnāliste nepiekrīt, apgalvojot, ka iemācījusies to vienas dienas laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

I.Teteterovskis stāsta, ka ar savu kori regulāri gājuši dziedāt Ukrainas himnu pēc katra mēģinājuma pie Ukrainas un Krievijas vēstniecības. Dziesmu svētku saime to dara ikdienā, tie, kas ir tajā iekšā, to praktizē visu laiku, taču paliek pie sava viedokļa. norādot, ka ukraiņu dziesmas iederētos sadziedāšanās repertuārā.

Ukrainas prezidents Zelenskis, I.Teterovskis piebilst, ir teicis, ka nevajag pārtraukt savas darbības, bet jāturpina svinēt, jo tas ir pozitīvais lādiņš ukraiņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.