Ilustratīvs attēls. Andrejsala
Ilustratīvs attēls. Andrejsala
Foto: citariga.lv

Tiek prasīts skaidrojums no Andrejsalas attīstītāja par nesaskaņotām aktivitātēm; pieļauj iespēju vienpusēji pārtraukt sadarbību 17

Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora – nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas “Eagle Hills” – par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu. Pēc paskaidrojumu saņemšanas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda, vēsta Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Rīgas pašvaldība uzsver, ka patlaban publiskajā telpā investora prezentētā Andrejsalas attīstības vīzija neatbilst sākotnējai koncepcijai, ar ko tika iepazīstināta pašvaldība pirms memoranda parakstīšanas, kā arī tā pirmsšķietami neatbilst spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānojumam. Pēc Pilsētas attīstības departamenta (PAD) ekspertu vērtējuma, tik blīva apbūve Daugavas krastā Rīgā nav pieļaujama, tāpat iecerēto būvju augstums, visdrīzāk, nav atbilstošs teritorijas plānošanas dokumentiem.

Turklāt, pretēji sadarbības memorandā minētajam, ka pusēm ir savstarpēja izpratne par sadarbību komunikācijā par projekta iecerēm un virzību, attīstītājs uzsācis vienpusēju un intensīvu projekta publisko kampaņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

PAD arī konstatējis patvaļīgu būvniecību, izvietojot pilsētvidē apjomīgu projekta reklāmas zīmi – Eksporta ielā 3A izvietots reklāmas objekts ar uzrakstu RW RIGA WATERFRONT, kuram nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja. Tas viennozīmīgi ir nosacījumu pārkāpums, par ko noformēts attiecīgs pārkāpuma protokols un tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta. Papildus konstatēts, ka Eksporta ielā pie apgaismes stabiem izvietoti vairāk nekā desmit karogi ar tādiem pašiem uzrakstiem, kuriem arī nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja, par ko noformēs apskates aktu un sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka sadarbības memorandam ar attīstītāju “Eagle Hills” piekrita, labticīgi pieņemot, ka attīstītājs pildīs memoranda nosacījumus, kā pēc burta, tā pēc gara, kā arī novērtējot investora nodomus attīstīt degradētu teritoriju. Vienlaikus pašlaik attīstītāja aktivitātītes demonstrē patvaļīgu rīcību, kas pilsētai nav pieņemama. Pašvaldība neakceptē šādas investora darbības, tāpēc tiek gatavota vēstule attīstītājam, prasot paskaidrojumus. Kad tie tiks saņemti, pašvaldība lems par nākamajiem soļiem, paturot tiesības vienpusēji atkāpties no sadarbības memoranda.

Šī gada sākumā parakstītais sadarbības memorands ar “Eagle Hills” ir turpinājums 2023. gada pavasarī Rīgas bijušā mēra Mārtiņa Staķa parakstītajam memorandam par Rīgas ūdensmalas attīstības projekta nozīmi un sadarbības principiem, kas slēgts ar politiķa Aināra Šlesera ģimenei piederošo uzņēmumu “Riga Port City”.

Pēc attīstītāja paskaidrojumu saņemšanas Rīgas domei, iespējams, būs jāvērtē vienpusēja atkāpšanās no abiem dokumentiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.